Новини
25.08.2005 Газету „Єдина родина” видали у світ в Одесі

До Дня незалежності України в Одесі вийшла у світ газета „Єдина родина”. Це перше видання товариства національно – культурних товариств Одещини, видане за сприяння управління внутрішньої політики міськвиконкому. Презентація нової газети проведена днями у великому залі міської Ради, а перший номер газети безкоштовно роздавали серед учасників урочистостей до Дня незалежності біля пам”ятника Тарасові Шевченку.
Начальник управління внутрішньої політики міськвиконкому Наталка Чайчук повідомила, що видати цю нову газету було не легко. „Три роки існувала програма. Два роки гроші поверталися до бюджету, бо різним було бачення тематики газети. Різні  підходи не давали можливості зробити цю газету. Але, тепер проблеми подолали і національно-культурні товариства мають тепер своє видання”, повідомила пані Чайчук.
Головним редактором газети „Єдина родина” є болгарка Дора Костова. У редакційному колективі – Ірина Голобородько, Сергій Єрмошкін.
Друге чисто видання вже майже готове. Воно вийде у вересні – до Дня міста.
Дора Костова назвала щойно видану газету „вагомим подарунком Україні до Дня незалежності України”. Невипадково, що вона вийшла у світ саме в Одесі. Останній перепис довів, що нині у цьому причорноморському місті мешкають представники 133 національностей.
У щойно виданій газеті будуть друкувати статті про життя громадських організацій, самобутність різних національностей та багато іншого. На думку Дори Костової, етнонаціональному життю в Україні приділяють належну увагу і саме у цій країні були схвалені найбільш демократичні Закони для розвитку національних меншин.
Редакційний колектив повідомив, що залучатиме до дискусій на проблемні теми з життя національно-культурних товариств своїх читачів та закликав до співпраці працівників місцевих засобів масової інформації.
Сергій Єрмошкін запевнив, що газета „Єдина родина”  не є партійною, чи приватною власністю будь якої людини, владної структури. Нове видання, за його словами, сприятиме формуванню державної етнополітики.
Учасники прес конференції висловили подив з приводу продовження спекуляцій навколо статусу російської мови в Україні, які посилюються напередодні кожної виборчої кампанії.
Сергій Єрмошкін:
„Мені дуже подобається, що партія „Союз” і кілька інших подібних політичних сил виступають  за статус російської мови як другої державної в Україні. Але, мені б дуже цікаво було б запитати у шановного пана Костусєва, яку, крім російської мови, він знає мешкаючи стільки років в Україні? Вимагаючи двомовності, чи знаєте ви українську?
Дора Костова є болгаркою. Я ромом. Ми всі знаємо українську мову і розмовляємо, коли у цьому виникає потреба.
Реально не знаючи двох мов прихильники цієї ідеї, коли вони „піарять” цю тему  - показують власну дурість”.

Редакційний колектив газети „Єдина родина” має намір звернутися до депутатів міської Ради з проханням сприяти частішому виходу у світ газети товариства національно-культурних товариств. Але станеться це після того коли газета стане звичною і цікавою для місцевого читача. Усі статті, які друкуватимуть у  новому виданні будуть обговорювати під час засідань Асоціації товариства. Начальник управління внутрішньої політики міськвиконкому Наталка Чайчук запевнила, що після накопичення необхідного обсягу цікавого матеріалу вони буде серед палких прихильників ідеї збільшення фінансування на газету „Єдина родина”.  

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X