Новини
26.08.2005 Інтелектуальний осередок УГКЦ

Цими вихідними – 27-28 серпня – у Львові на вул. Хуторівці освятять перший в Україні Богословський центр, який складатиметься з комплексу Львівської духовної семінарії, будинку філософсько-богословського факультету УКУ, а згодом там постане й Будинок отців-редемптористів.


Як повідомив “Газету” Петро Дідула, прес-аташе відділу інформації та зовнішніх зв’язків Українського Католицького Університету, участь в урочистостях візьме Патріарх Любомир Гузар, а також члени Синоду єпископів УГКЦ.

Отець Ігор Яців, прес-секретар керівника УГКЦ,  зазначив, що цей центр відповідатиме європейським способам отримання богословської освіти, коли семінаристи житимуть і навчатимуться на території єдиного комплексу.

За його словами, в приміщення Богословського центру переселять Семінарію Святого Духа, яка досі містилась у смт Рудно. Він стане тим місцем, яке сконцентрує всі інтелектуальні сили Української Греко-Католицької Церкви.

До речі, крім нового Богословського центру УГКЦ, у Львові є ще духовні семінарії УПЦ КП та УАПЦ. А УГКЦ також має духовні семінарії в Дрогобичі, Тернополі й Івано-Франківську.

Відкриття Богословського центру є  визначним із кількох причин. Насамперед тому, що у Львові постане потужний науковий центр, який слугуватиме осередком розвитку української богословської думки. А з погляду Церкви, подія має неабияке значення тому, що вперше в її тисячолітній історії в Україні в одному освітньому центрі навчатимуться майбутні священики, монахи та монахині, а також миряни. У Львові знову з’явиться церква Святого Духа, яку зруйнувало бомбою під час Другої світової війни.

“Це визначний момент в історії капітального будівництва у Львові, оскільки ми стали свідками реалізації одного з найскладніших будівельних та архітектурних проектів, які за останні 15 років реалізовано в місті “, – наголосив Володимир Швець, директор інституту “Укрзахідпроектреставрація”.

До речі, ділянку під будівництво Богословського центру освятили 2000 року, будівельні роботи розпочали  2001-го. Того ж року місце спорудження Богословського центру поблагословив Папа Іван Павло ІІ.  

Леся Олендій

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/08/25/8244/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X