Новини
29.08.2005 Перспективи викладання „Християнської етики” обговорили в Одесі Саме цій темі була присвячена зустріч проведена керівником міського управління освіти Сергієм Козицьким з представниками різних християнських конфесій. У зустрічі брали участь єпископ Римо-Католицької Церкви, Його Екселенція Броніслав Бернацький, священик УАПЦ отець Михайло Кушнір, духівництво УГКЦ, Церкви Євангельських Християн п”ятидесятників, Церкви Повного Євангелія, Євангельської Пресвітеріанської Церкви та інші.
Присутні висловили власні пропозиції і побажання відносно викладання у школах „Християнської етики”. Лунали пропозиції відкриття в Одесі, як першого кроку до реалізації цієї Пропозиції Президента України, курсів для викладачів шкіл при Християнському гуманітарному економічному університеті, де освітяни Одеси будуть знайомитися з різноманітними християнськими церквами.
За словами керівника міського управління освіти Сергія Козицького, „Християнська етика” швидше за все буде викладатися факультативно і необхідно докласти усіх необхідних зусиль для підготовки  фахових викладачів.
На думку пана Козицького, „„Християнську етику” неможна нав”язувати.
Одеса – місто багатонаціональне і тут представлені чимало релігій, не лише християнських. Крім цього, згідно з Конституцією держава є відокремленою від Церкви  і ми не маємо права  допустити представника лише однієї конкретної конфесії до учнів перших класів. Це може призвести до загострення міжконфесійного протистояння”.

Священик УАПЦ Михайло Кушнір наголосив, на проведеній зустрічі, на необхідності підготовки  фахівців, які б не допустили перенесення до навчальних шкіл міжконфесійних чвар.
 За словами єпископа Одеського і Симферопольського Броніслава Бернацького, Римо Католицька церква має чимало пропозицій для ініціаторів викладання у школах Християнської етики. „У нашої церкви є вже чимало напрацювань. На заходах, які організовує РКЦ, збирається чимало молоді, яка у своєму житті прагне дотримуватися християнських цінностей. Прикладом може бути проведений нещодавно у Німеччині з”їзд молоді”.
На думку єпископа Південного регіону незалежних церков Євангельських християн баптистів Анатолія Тесленка, ідея викладання „Християнської етики” у школах має всі перспективи бути реалізованою. „Необхідно стукати у двері і нам відкриють. Це гарна справа, яку запропонував Президент. Це наша спільна справа. І ми готові докласти власних зусиль щоби підготувати викладачів, які б передали школярам добро, якому вчить Євангелія”. 
Пастор Євангельської Пресвітеріанської Церкви Валерій Бабинін переконаний, що ініціатори викладання „Християнської етики” зустрінуть на своєму шляху чимало складнощів. „Мова йде про сучасне Законодавство. Але, ми бачимо реальну перспективу  саме тому, що згадана пропозиція була оголошена Президентом України.
Церкви, зі свого боку, мають можливість запропонувати державі власне бачення християнського світосприйняття, етики.
На нинішньому етапі розвитку України проблема етики для молоді є серед найгостріших. Ми не бажаємо, щоби Україна опинилася серед держав, де відсутні моральні принципи”.

 
Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X