Новини
06.09.2005 Голови різних церков в Одесі пропонують посилити боротьбу з поширенням ВІЛ – СНІДу

Єпископи РКЦ, УГКЦ та УПЦ КП, духівництво Української Автокефальної Православної Церкви, пастори Євангельської реформаторської церкви, Адвентистів сьомого дня  та Євангельських Християн Баптистів  висловили занепокоєння ситуацією з поширенням на Одещині смертельно небезпечних ВІЛ – СНІДу. На думку учасників спеціальних зборів проведених з ініціативи Духовної Ради церков Одеси і Одеської області – „стан справ набув катастрофічного загрозливого розмаху епідемії”. Була висловлена думка, що головною рушійною силою епідемії є „відсторонення суспільства від Бога, поширення аморальності, бездуховність, знищення духовних цінностей. Поширення ВІЛ СНІДу може стати результатом соціальних і економічних криз”.
На засіданні ухвалили звернення автори якого пропонують головам Церков, релігійним організаціям, громадам, віруючим всіх конфесій і деномінацій:
- доносити до суспільства розуміння того, що епідемія ВІЛ СНІДу є не лише медичною, але перш за все соціальною і духовною проблемою, поза як її поширенню сприяє  пропаганда аморального змісту життя, споживчого культу, знищення традиційних культурних цінностей,
- формувати доброзичливе ставлення і надавати сприяння відкритому обговоренню питань ВІЛ СНІДу заради уникнення нових випадків інфікування,
- відмовитися від засудження, ігнорування, замовчування проблем людей, які живуть з ВІЛ СНІДом,
- проявити відповідальність та ініціативність у протидії поширенню ВІЛ-інфекції та СНІДу в Одесі,
- включити програми з профілактики, емоційної і духовної підтримки консультування до заходів соціальної діяльності релігійних громад...”
Духовній Раді церков Одеси і Одеської області запропоновано розглянути можливість  здійснення координації  діяльності церков  і релігійних організацій з метою формування постійного між церковного діалогу  з питань ВІЛ – СНІД. Заради досягнення цієї мети мова йшла про утворення постійно діючого міжцерковного комітету з питань ВІЛ – СНІДу в Одеській області. 
Учасники спільних зборів так само звернулися до Уряду України та Національної Координаційної Ради. У схваленому документі пропонують:
- ґрунтуючись на принципах соціального партнерства держави і церкви, надавати сприяння духовній і соціальній діяльності Церков та релігійних організацій як важливої складової ефективної протидії епідемії ВІЛ СНІДу,
- залучати представників Церков, релігійних громад, організацій та авторитетних духовних діячів  до роботи координаційних рад і їхніх комітетів на усіх рівнях,
- запроваджувати профілактичні програми, які пропагандують традиційні для українського народу духовні, культурні, моральні і сімейні цінності...”

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X