Новини
07.09.2005 РІПЦ застерігає від політизації Православ’я

КИЇВ — Редакція офіційного органу Руської Істинно-Православної Церкви „Церковные ведомости” засудила практику використання Церкви в політичних передвиборчих технологіях. Зокрема, вони вважають аморальним „православний піар” партії „Союз” і її лідера, а також ставлять під сумнів достовірність мощів святого Серафима Саровського, які партія „Союз” возить містами України. Про це йдеться у повідомленні, отриманому РІСУ 6 вересня, текст якого подаємо повністю.

Пояснення для ЗМІ від Редакції „Церковных Ведомостей Русской Истинно-Православной Церкви” щодо чергових спроб використання Церкви у передвиборчих піар-технологіях

Із сумом доводиться констатувати, що останнім часом в Україні знову посилилися спроби аморального використання Православної Церкви і Її святинь у передвиборчій агітації. Зокрема партія „Союз” та її лідер А. Костусєв знову намагаються використати в Україні т.зв. „православний піар” у політичних цілях, транспортуючи містами України від імені партії „мощі Св. Серафима Саровського”. Втягування Церкви у політичну пропаганду та інші акції суперечать Святим Канонам, а тому неприпустимо. Місія Істинної Православної Церкви, як Містичного Тіла Христового, — спасіння душ людських, вказування шляху до Царства небесного і єднання з Христом Спасителем, стояння в Правді, Істині та Любові. Це головне і єдине Її завдання, для цього тільки Вона і була створена своїм Засновником та Главою. Любі інші завдання, політичні чи економічні, далекі Святому Православ’ю, а тому не повинні мати місце або заохочуватися у Церкві.

Не дивлячись на сумне використання Церкви, доводиться з жалем констатувати, що „мощі Св. Серафима Саровського”, які використовуються партією „Союз” з метою політичного піару, насправді такими не є. Про ситуацію з мощами Св. Серафима Саровського Комісією з питань канонізації РІПЦ було зроблено детальну доповідь Архиєрейському Синоду Руської Істинно-Православної Церкви, з якої стає очевидним, що „мощі”, які перебувають в Дівєєво (Росія) і привезенні політичною партією „Союз”, насправді не належать Св. Серафиму Саровському.

Більш детально про це див. Доповідну записку Комісії з питань канонізації Архиєрейському Синоду Руської Істинно-Православної Церкви про ситуацію з Мощами св. Преп. Серафима Саровського Чудотворця, опубліковану в „Церковных Ведомостей Русской Истинно-Православной Церкви”: Великая Дивеевская тайна. Правда о мощах Св. Прп. Серафима Саровского Чудотворца .

Переклад з російської РІСУ
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;7127/

http://catacomb.org.ua

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X