Новини
07.09.2005 Україномовні передачі по Радіо Інджія

ТОВАРИСТВО української мови, літератури  і  культури
“ П Р О С В І Т А“

DRUŠTVO za ukrajinski jezik, književnost i kulturu
“ P R O S V I T A “

Ukrainian language, literature and culture SOCIETY
“ P R O S V I T A

Devet Jugovića  3/3 , 21000 Novi Sad, Srbija i Crna Gora
tel.: +381 (64) 16 17 348  - Predsednik , +381 (64) 16 10 432  - Sekretar,  Fax: +381 (21) 6613 796
email: prosvita@neobee.net
www.prosvitaukrainian.org.yu

У минулому періоді Українська національна рада в Сербії і Чорногорії провела декілька зустрічей із керівництвом общини Інджія, а як результат зустрічі представників національних меншин котрі живуть на території общини Інджія, відгукнулися словаки, угорці та українці і постановлено рушити з проектом транслювання радіо та теле передач мовами меншин, як форма роширення прав повязаних із інформуванням рідною мовою..
Згідно із програмою Радіо Телебачення Інджія, що схвалено Скупщиною общини Інджія, заплановано надання термінів для меншин, а програми будуть реалізовані у співпраці із Радіо Телебачення Новий Сад та Радіо Стара Пазова.
Найкраще підготовлені до транслювання передач були українці, а першу передачу трансльовано у неділю 4-го вересня, з 13-ої до 14 години, де вперше пролунало українське слово по хвилях Радіо Інджія - 96,0 MHz. Передбачено у передачах новини з общини Інджія, буде говоритись про загальні громадські події, а також значну увагу логічно буде надаватися справам української спільноти, дитячі рубрики, релігійні, історичні, етнографічні  тощо.
Радіо Інджія зараз є п’ятою радіо-станцією у Сербії яка транслює україномовну програму. Ще 1990-го року по місцевому Радіо Вербас, розпочали перші півгодинні українські радіо передачі (зараз одна година) в тиждень, а в 1992-го року по державному Радіо Новий Сад транслюються одногодинні тижневі передачі (зараз три години тижнево).  2004-го року розпочали одногодинні тижневі передачі по місцевому Радіо Кула, а по новосадському релігійному Радіо Марія розпочали транслюватися дві півгодинні україномовні передачі тижнево.
Реалізатором українських передач по Радіо Інджія є Оксана Стецюк. 
Радіо Телебачення Інджія забезпечує технічну допомогу у реалізації, а поки ще не верішено профінансування цього значного для української громади Інджії та околиці проекта.
Успіхів і На многая літа!

ІНФО СЛУЖБА ТОВАРИСТВА “ПРОСВІТА”

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X