Новини
09.09.2005 Станіслав Ніколаєнко добре знає Маркса і у чому винні попи

ОДЕСА — „Чим менше будемо про це говорити тим більше буде перспектив” – так відповів на запитання одеського кореспондента РІСУ виконувач обов’язків міністра освіти Станіслав Ніколаєнко про перспективи викладання „Етики віри”. Він не погодився з критикою на свою адресу щодо гальмування викладання цього предмету в українських школах.

„Це буде предмет про добро, про зло, про мораль. Його викладатимуть вчителі. Хіба за місяць ми здатні написати наукову програму, видати підручник і перевчити вчителів? На це треба рік. Ми розпочали цей процес. Цього навчального року програма фактично узгоджена, підручник пишеться. Будемо проводити перепідготовку людей. Якщо це почнеться не з 1 вересня а з 1 листопада – ми не втратимо. Більшість людей сприймають такий підхід”, — наголосив Станіслав Ніколаєнко.

На думку виконувача обов’язків міністра освіти і науки України „святі отці не завжди розуміють що вони роблять. Церква відокремлена від держави. Сила Церкви не у тому, що вона буде державним інструментом. З обвалом держави обвалюється і Церква. Так було у 1917 році. Били по церквам не тому, що релігія погана, а тому що попи були у тій державі механізмом. Цього не потрібно робити”.

Далі соціаліст Станіслав Ніколаєнко нагадав журналістам вислови Карла Марка „Релігію погубили на той час не догми і віровчення це, а монахи які не вірували в це і проповідували”.

Виконувач обов’язків міністра зазначив, що „виважено ставиться до питання викладання „Етики віри”. Ми будемо говорити про всі релігії, яка релігія відрізняється одна від одної. А ви хочете вірувати? Є недільна школа. У суботу і неділю після занять з батьками йдіть і віруйте. Це ваше право, як право іншої людини не вірувати. Конституцією це визначено”.

Інформацію про розпуск 8 вересня Кабінету Міністрів на чолі з Юлією Тимошенко Станіслав Ніколаєнко отримав, перебуваючи з робочим візитом в Одесі. Як повідомив сайт „Українська правда”, виконувачу обов’язки прем’єр-міністра України Юрію Єханурову Президент України доручив формувати список нового Кабінету Міністрів. Соціаліст Станіслав Ніколаєнко, за певними даними, знову пропонується на міністра освіти та науки України.

http://www.pravda.com.ua/news/2005/9/9/33210.htm
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;7174/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X