Новини
13.09.2005 УАПЦ за створення подвір’я Вселенського Патріарха в Україні

КИЇВ — Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви Митрополит Київський Мефодій (Кудряков) підтримує ініціативу влади створити в Україні офіційне представництво (подвір’я) Константинопольського Патріархату. УАПЦ готова віддати один зі своїх храмів на цю мету.

Як повідомив РІСУ єпископ Богдан (Кулик), відповідальний в УАПЦ за стосунки з мас-медіа, на Архиєрейському Соборі УАПЦ 11 серпня 2005 року архиєпископ Львівський Макарій (Мелетич) запропонував передати Вселенській Патріархії Успенську церкву (на світлині) в центрі Львова. Нині вона належить УАПЦ, а свого часу була церквою Ставропігійного братства і підпорядковувалася не місцевому єпископу, а напряму Патріарху Константинограда.

Владика Богдан вважає, що в Києві можна знайти храмове приміщення, яке не використовується релігійними організаціями, і передати його під подвір’я Константинопольської Патріархії. Також УПЦ Київського Патріархату може віддати один зі своїх столичних храмів для такої справи.

Проте в УАПЦ вважають, що взагалі цією справою має займатися держава, оскільки подвір’я Патріархії — є формою посольства, подібно як нунціатура Ватикану.

Коментуючи стосунки УАПЦ з УПЦ КП після згаданого Архиєрейського Собору 11 серпня, на якому Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет запропонував об’єднання, єпископ Богдан сказав: „Патріарх Філарет озвучив пропозицію об’єднатися в одну Церкву без будь-яких умов зі сторони УАПЦ з назвою нової (об’єднаної) Церкви «Українська Православна Церква – Київський Патріархат». Також, хочеться зазначити про захоплення двох парафій УАПЦ у Вінницькій єпархії прибічниками УПЦ-КП, що без лишніх слів прояснює позицію Київського Патріархату про налагодження «братських» стосунків по відношенню до нашої Церкви”.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X