Новини
14.09.2005 Традиційні Церкви боротимуться за „Основи християнської етики в українській культурі”

КИЇВ — 13 вересня в Міністерстві освіти і науки України відбулося друге робоче засідання комісії з опрацювання концепції і програми викладання в школі морально-етичних дисциплін. Представники УПЦ КП, УПЦ (МП), УАПЦ та УГКЦ черговий раз задекларували спільну позицію щодо необхідності викладання в школах християнської етики.

За повідомленням прес-служби УПЦ КП, як і на попередньому засіданні виявилося, що учасники комісії мають часто діаметрально протилежні думки з приводу викладання в школі морально-етичних дисциплін. Якщо одна частина комісії, яка складається з представників традиційних християнських Церков України, окремих протестантських Церков, науковців і педагогів, виступає за введення в школі з 1 по 11 клас „Основ християнської етики в українській культурі”, як позаконфесійного культурологічного предмету, заснованого на традиційних для українського народу християнських духовних, моральних і культурних цінностях, то інша частина виступає за викладання в школах безрелігійної гуманістичної етики, релігієзнавства, загальних засад моралі, заснованих виключно на Біблії.

Виступаючи від імені чотирьох традиційних християнських Церков України (УПЦ Київського Патріархату, УПЦ (МП), УАПЦ і УГКЦ), які раніше декларували спільність своєї позиції у питанні викладання в школах християнської етики, священик УПЦ (МП) Андрій Ткачов зазначив, що вказані Церкви разом з іншими конфесіями, науковцями і педагогами будуть і надалі відстоювати необхідність викладання „Основ християнської етики в українській культурі”, з можливістю альтернативи для тих, хто не бажатиме вивчення такого курсу.

В підсумку засідання, під час якого були заслухані різні концепції викладання в школі морально-етичного предмету, було прийняте рішення їхні тексти опублікувати на офіційному сайті Міністерства освіти та у пресі для ознайомлення і обговорення. Наступна зустріч комісії має відбутися 4 жовтня.


http://www.uaorthodox.org./news.php?pid=582
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;7221/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X