Новини
18.09.2005 Мер Одеси закликав чиновників не забувати вимоги Закону про інформацію

Одеський міський голова Едуард Гурвіц досить оперативно відреагував на повідомлення про напад на журналістку газети „Правоє діло” Ларису Ільїну. В інтерв”ю радіо „Свобода” Він висловив бачення на причини виникнення подібних непорозумінь.

Едуард Гурвіц:
„Кілька днів тому засоби масової інформації поширили новину – скоєний напад на журналістку однієї з місцевих газет. На щастя, новина була, м”яко кажучи, не зовсім точною. Під час збирання інформації про забудову приморської території у журналістки виник конфлікт з будівельниками – у неї спробували забрати диктофон. Інформація про згадані події до зведення міліції не потрапила. Тим не менше, факт здається нам симптоматичним.

У інформаційному просторі Одеси працюють сьогодні десятки телевізійних кампаній і друкованих видань. Лише незначна їх частина належить місцевим органам влади, а цілий простір електронних ЗМІ належить приватним особам і кампаніям. Таким чином, створення образу Одеси, висвітлення діяльності міської влади, громадських організацій і партій, закладів науки і культури – все це є сферою відповідальності інформаційного бізнесу. Відповідальності перш за все перед одеситами, оскільки вони є головними споживачами інформаційного продукту.

Вимушений визнати, що повного взаєморозуміння між міською владою і власниками засобів масової інформації , а відповідно і з журналістами, немає. Інформація, яка поширюється виконкомом міської ради, про події і заходи, про діяльність органів міського самоуправління досить часто подається викривленою, інтерпретується довільно і не завжди коректно. Низка засобів масової інформації у висвітленні міського життя шукають лише проблеми і недоліки, що, безумовно , допомагає нам у роботі , але також викликає і запитання про об”єктивність.

У відсутності взаєморозуміння між співробітниками місцевого самоуправління і безпосередньо журналістами мені бачиться кілька причин. Одна з головних – невміння керівників комунальних підприємств, служб і управлінь міськвиконкому працювати з журналістами і незнання ними головних положень Закону про інформацію. Інші роблять спробу перетворити одержання інформації у бюрократичну проблему, вимагають писати запити, надавати письмові підтвердження від редакції у необхідності згаданого матеріалу і таке інше. Ще далі йдуть керівники приватних підприємств і фірм, які, не ознайомившись із Законом, забороняють „на власній території” проводити зйомки чи збір інформації, перешкоджають праці журналістів і, як у згаданому вище випадку, поводять себе не коректно.

У зв”язку з цим вимушений нагадати всім, що в Україні на цілій її території діють лише Закони України. Що свобода слова є головним проявом демократії, і спроба закрити рукою об”єктив телекамери чи не надати журналісту необхідну йому інформацію – це спроба утримувати країну у стані інформаційного голоду. Будівництво громадянського суспільства вимагає від нас вміння жити з правдою і по правді. У влади, як і у бізнесу, є лише одна можливість уникати жорсткої критики – не допусками у своїй роботі помилок, які викликають обурення громадян.

Ми не маємо вправа втручатися у редакційну політику засобів масової інформації, давати їм поради чи висловлювати будь які умови. Ми сподіваємося лише на те, що всі ми однаково розуміємо – свобода слова є одночасно тягарем відповідальності.
Одеський міський голова Едуард Гурвіц висловив думку, що „дотримання працівниками преси звичайних і зрозумілих вимог Етичного кодексу українського журналіста залишить позаду чимало непорозумінь, які виникають у практиці наших взаємин, а також буде сприяти відродженню тієї поваги, яку завжди відчували одесити до журналістів і журналістики...” 

Ігор Столяров

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X