Новини
20.09.2005 Найдавнішій іконі не вистачає грошей

Луцько-Волинська єпархія УПЦ КП оголосила про чергове виставлення для поклоніння ікони Холмської Богородиці.

На 21 вересня заплановано провести хресну ходу від собору до Музею волинської ікони, де відслужать акафіст і зберуть пожертви на реставрацію святині. Про це на прес-конференції повідомив прес-секретар єпархії о. Віталій Собко.

Чудотворний образ датують другою половиною ХІ століття. Він є найстарішим в Україні. Як зауважила мистецтвознавець Олена Романюк, влада мала б усвідомити значення унікальної пам’ятки та приділяти їй більше уваги. Попри старання жертводавців, проблема фінансування є відчутною: з виділених Кабміном 115 тис. грн. велику частину грошей витратили на придбання спеціальної вітрини для ікони, решта суми осіла в Києві на науково-дослідних роботах, а музею мало що перепало.

– Оплата праці реставратора за п’ять років, – говорить Олена Романюк, – становить дві тисячі гривень, а страхова сума ікони – декілька десятків мільйонів доларів. Сумно, що за таких відповідальності й навантаженні Міністерство культури послуговується розцінками СРСР 1984 року. Дістати цвях, наприклад, коштує копійку. Але в такій іконі тих цвяхів чимало, і витягують їх не обценьками, а бормашинкою, щоб не пошкодити розпис, дошку.

На прес-конференції спростували чутки, що з ікони після переміщення до музею “зійшла благодать”. Чуда зцілення та допомоги у вирішенні різноманітних проблем відбуваються досі, і це підтверджує паломництво до Холмської Богородиці людей різних конфесій і з України, і з-за кордону.

Християнські святині є поза політикою та комерцією. Тому, згідно із заявою прес-секретаря єпархії о. Віталія Собка, православне духовенство засуджує використання мощів преподобного Серафима Саровського для піар-кампанії партії “Союз”, також негативно реагує на рекламні “забави” торгових фірм, які обирають релігійні символи чи назви для просування своєї продукції на ринку.

Ольга Харів
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/09/20/8961/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X