Новини
27.09.2005 Зустріч з Ісусом

ЗА ПОСТІЙНИМИ клопотами ми часто не помічаємо присутності нашого прекрасного Бога у щоденному житті. Воліємо розв’язувати всі проблеми самотужки або з допомогою інших людей.

Натомість рідко звертаємося до Того, Хто створив нас, Хто нас безмежно любить і розуміє та завжди чекає з розкритими обіймами. Бог найкраще знає всі потреби нашого серця і турбується про нас значно більше, ніж ми самі. Тільки ми не завжди дозволяємо Йому носити нас на Своїх руках...

Нещодавно я повертався додому в переповненій людьми “маршрутці”. У салоні було задушливо, я відчув утому від буденних клопотів і невирішених проблем. І тут несподівано з’явилося бажання подумки помолитися Ісусовою молитвою, яка є надзвичайно потужним духовним ліком проти різних труднощів, спокус і випробувань. Ісусова молитва є простою і доступною для всіх: “Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного”. Ці слова можна повторювати багато разів, що я й зробив. І невдовзі наступило дивне просвітлення, до серця завітав Божий мир, а переступивши поріг свого помешкання, я відчув, що вже не самотній у життєвому океані, бо зі мною Ісус... І мені дуже захотілося поговорити з Ним.

“Любий Ісусе, Тебе принижували, били, врешті розіп’яли на хресті, – подумки звернувся я до Спасителя. – А Ти все це витерпів за людей, за кожного-кожного з нас...”

Він не відповів, лише просто був поруч, і я відчув велику любов. Любов настільки сильну, що сльози самі набігли на очі. Захотілося полегшити Його страждання, взяти на себе частину Ісусових терпінь, навіть розіп’ясти себе з Ним і задля Нього. “Як можна не любити Тебе, дорогий Ісусе?” – безконечно повторював я.

Після цієї зустрічі з Живим Люблячим Богом я твердо віддав йому все своє життя. Ісус любить мене! Що може бути прекраснішого? Любить настільки, що витерпів за мене нестерпні муки на хресті, біль, приниження, відкинення, знущання. І як можна не відповісти взаємністю на цю Його любов, залишитися холодним і байдужим до неї?

На жаль, у церквах рідко можна почути проповідь про Живого Бога, Його безмежну любов, милосердя та співчуття до кожного з нас. Натомість деякі священики часто зображають Ісуса не як Люблячого Бога, Який із ніжністю дивиться на кожне Своє створіння, а як суворого, аскетичного законника, нещадного блюстителя моралі, який лише те й робить, що стежить, де та кого покарати за той чи інший гріх. Тому й не дивно, що ми свідомо чи несвідомо починаємо уникати зустрічі з таким Богом. І хоча формально називаємо себе християнами, і навіть щонеділі 1,5 години перебуваємо у храмі на Святій Літургії, насправді наше життя далеке від християнського, адже не віддали себе повністю Ісусові, бо часто просто боїмося робити це. Скажімо, після спілкування з декотрими консервативними панотцями в мене створилося враження, що Ісус є нещадним противником усякої ніжності, чуттєвості та любові між людьми, і що гріхом є навіть звичайні поцілунки. Завдяки їм у підсвідомість записалося хибне переконання: “Ісус забороняє секс”.

Ні, Бог не такий. Господь не забороняє сексу, бо є його Творцем, Він створив чоловіка й жінку саме так, а не інакше, наповнив їх прагненням любити одне одного. Ще в Едемському саду Бог звелів Адамові та Єві: “Плодіться і розмножуйтеся і наповняйте землю”. Однак Ісус хоче подарувати всім нам повноту любові, яка з найбільшою потужністю проявляється саме у благословенному Ним подружжі, в якому стосунки між людьми є чудовими та гармонійними на всіх рівнях: духовному, емоційно-психологічному, фізичному. Таку спільноту любові умовно можна позначити трикутником “він – вона – Христос”. У ній люди прагнуть передовсім дарувати себе одне одному, відмовитися від себе задля добра іншої людини. Тоді подружній акт любові між ними є кульмінацією цієї любові, найкращим Божим дарунком, найбільшою святістю.

А статеві зносини без любові, з випадковими партнерами, коли людина використовує іншу як засіб для власного задоволення, справді є осоружними Богові, адже нівечать і нівелюють Його дар любові. Тому насправді Ісус не забороняє секс, а запрошує любити та дарувати себе іншій людині, й у благословенному Богом подружжі секс стає святим. Ця думка не моя, я прочитав її в одного авторитетного богослова... І коли усвідомив хибність мої старих настанов, то відмова від них звільнила в серці місце для Ісуса...

“Любий Ісусе, у церквах так мало розповідають про Твою Любов до людей. Тебе часто зображують суворим законником. Тому багато людей схильні уникати Тебе. Але як Тебе можна не любити? Ти ж такий близький і лагідний!”

“А ти напиши про Мене, – голос Бога був тихим і лагідним, але водночас твердим. – Скажи людям, що люблю їх і тужу за ними, дуже-дуже чекаю на них... І всіх прийму до Себе, всіх пригорну у Своїх обіймах. Прийдіть до Мене, всі струджені й обтяжені, і Я заспокою вас. Прийдіть і навчіться від Мене, бо Я тихий і лагідний серцем, і знайдете спокій душам вашим. Ярмо Моє любе, і тягар Мій легкий...”

І я взявся за перо, щоб написати про те, що Ісус Живий, що Він є Любов’ю, саме тією Любов’ю, якої всі ми так прагнемо в найпотаємніших закутках наших сердець... І тільки Він може подарувати нам правдиву любов, яка зробить нас по-справжньому щасливими.

Богдан Мазур – журналіст,
мешкає у Львові

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/09/27/9199/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X