Новини
05.10.2005 Зі поширенням СНІДу на Одещині боротимуться спільними зусиллями

Каплиця для хворих на СНІД в Одесі„Нові форми взаємодії  з міжнародними і регіональними громадськими організаціями”. Така була тема прес конференції, яка була проведена 4 жовтня у приміщенні Одеської обласної державної адміністрації.

Одеська область є серед українських регіонів, які особливо уражені дотепер смертельним недугом. Величезна кількість ВІЛ інфікованих та хворих на СНІД потребують негайної підтримки і вирішення багатьох проблем, пов”язаних з лікуванням, організацією побуту тощо. Сьогодні у регіоні відчули вже другу хвилю епідемії, коли кількість інфікованих стрімко зростає за рахунок випадкових сексуальних стосунків.
В Одеській області офіційно зареєстровані вже 19 тисяч ВІЛ інфікованих, з яких дві тисячі це хворі на СНІД. На думку представників різноманітних громадських неурядових організацій, враховуючи низький рівень виявлення ВІЛ позитивних в Одеській області, вищезгадану цифру слід збільшити у вісім разів і тоді буде цілком реальна картина.
На прес конференції наголошували, що подолання існуючих проблем неможливо без реальної участі усіх зацікавлених сторін: органів державної влади, місцевого самоуправління та неурядових організацій.
„Суспільство спільними зусиллями має брати участь у подоланні наслідків епідемії”, сказав на зустрічі з журналістами Анатолій Каміннік.
Розпорядженням  голови Одеської обласної держадміністрації вже затвердили положення про обласну координаційну раду з питань попередження поширення ВІЛ інфекції – СНІДу”. Головою згаданої Ради став заступник голови обласної держадміністрації
Володимир Куриленко.
Священик УАПЦ спілкується з американськими військовими, які допомагають ВІЛ інфікованим в ОдесіДо Координаційної Ради вже увійшли представники не лише органів влади, але і неурядових організацій. Сюди залучатимуть і представників різних християнських церков, які готові долучитися до процесу організації допомоги хворим на СНІД. Значну підтримку хворим на СНІД вже надають священики з Одесько-Балтської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви та капелани різних церков, які співпрацюють з Духовною Радою християнських конфесій.  Зокрема, вже відкрита каплиця у Одеському обласному стаціонарі для ВІЛ інфікованих та хворих на СНІД. 
На першому засіданні координаційної  Ради робота спрямована на виконання  цільової програми  забезпечення профілактики ВІЛ інфекції на 2005 – 2008 роки у районах і містах Одеської області визнана недостатньою.
Згаданим рішенням голови районних державних адміністрацій  і міськвиконкомів забов”язані внести зміни до бюджету 2005 – 2006 років  і передбачити закупівлю тест систем  для добровільного тестування  на ВІЛ.
Одеса має значні ресурси для протидії поширенню ВІЛ СНІДу.  Нині тут плідно працюють  десять сервісних неурядових організацій, які реалізують різноманітні проекти на підтримку інфікованих. Нині, їхніми зусиллями, утворена ініціативна група хворих на СНІД у Любашівському районі, Одеської області.  У містечку Іллічівськ реалізують проект зменшення шкоди від ін”єкційного вживання наркотиків.   
 
Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X