Новини
05.10.2005 Нове дихання “Руху за життя”

Життя людини веде свій відлік не від моменту її народження, а від моменту зачаття. У цьому переконані працівники Інституту родини і подружнього життя Українського Католицького Університету, які нещодавно в стінах цього навчального закладу репрезентували для нових студентів програму “Рух за життя”.


Започаткували її ще 2001 року п’ятеро студентів УКУ.

Артур Мисак, засновник “Руху за життя”, розповів “Газеті”, що їхня програма виникла після того, як Петро Гусак, доктор філософії, науковий співробітник Інституту родини і подружнього життя, разом зі своєю дружиною влаштував для студентів УКУ (тоді ще Львівської богословської академії) перегляд двох кінострічок про аборти – “Німий крик” і “Ненароджені хочуть жити”, та про розвиток дитини в лоні матері – “Життя до народження”. На завершення пан Гусак сказав, що добре було б організувати рух за життя на зразок аналогічних закордонних. Молоді люди виношували цю ідею півроку, після чого вона матеріалізувалася в рух.

Вони досліджували питання, які хвилюють їхніх ровесників (дружба між хлопцем і дівчиною, статеве життя, запобігання різним захворюванням, які передаються статевим шляхом, а також питання аборту та здорового способу життя), і самостійно шукали відповіді на них. Свою діяльність чоловіки замислили зреалізувати, читаючи лекції для молоді у школах та університетах. До слова, американським юнакам і дівчатам такі ж громадські лектори розповідають про потребу дошлюбної чистоти, про те, як уберегтися від хвороб і аборту. Окремі з цих програм ґрунтуються на твердженні, що найкращим засобом від статевих хвороб та аборту є дошлюбне утримання та відповідальна дружба, інші ж пропагують контрацепцію.

Львівські “рухівці” спілкування з українською молоддю будують через ненав’язливу пропаганду дошлюбного утримання.

Як розповів “Газеті” Ігор Леньо, працівник Інституту родини і подружнього життя Українського Католицького Університету, нині програмі “Рух за життя” надають нове дихання. Вона орієнтована на студентську молодь УКУ й інших вищих навчальних закладів, яка сповідує певні християнські цінності. Ці молоді люди, прослухавши курс лекцій Інституту родини і подружнього життя, повинні нести та передавати отримані знання слухачам у школах та училищах. Нині працівники Інституту родини і подружнього життя шукають кошти для подальшої реалізації програми “Рух за життя”, аби через декілька років вона переросла в окрему від інституту організацію з власним приміщенням. Наразі ж над її реалізацією працює десять волонтерів, які ознайомлюють молодь старших класів шкіл, училищ і ВНЗ Львівщини з основними заповідями християнського життя. 

Важливо зазначити: якщо під час перегляду кінофільму про аборт хтось психологічно не витримує сцен крові, він має право вийти з аудиторії. “Під час лекцій ми не апелюємо до Біблії. Ми керуємося здоровим глуздом, щоб кожен наш слухач міг сам зрозуміти, що таке дружба, любов і відповідальна поведінка, – зазначив пан Леньо. – І дотримуємося принципу, що кожна людина як незалежна істота має право на повну інформацію і, зваживши всі аргументи, може прийняти власне правильне рішення”.

Два роки тому активісти руху відвідали з лекціями понад 70 шкіл Львівщини. Нині вони мають запрошення завітати до учнів училищ і технікумів.

Леся Олендій

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/10/04/9401/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X