Новини
05.10.2005 В Одесі відновлять лютеранську кірху Учасники зустрічі у мерії Одеси  Від 4 жовтня вже розпочаті відновлювальні роботи у напівзруйнованому приміщенні.
Урочисте богослужіння з цього приводу провели у молитовному центрі  Німецької Євангелічної Лютеранської Церкви в Україні. Привітати лютеран з цими урочистостями прийшли духівництво Української Автокефальної Православної Церкви (отець Володимир Клебан ) , УПЦ КП, УГКЦ, РКЦ, Об”єднаної методистської церкви.
Цього дня делегація у складі гостей з Баварії та духівництва Німецької лютеранської церкви мали зустріч з секретарем  міської Ради Олександром Прокопенком, який повідомив, що  в Одесі вже робили невдалу спробу відновити кірху за добровільні пожертви звичайних одеситів. Щоправда, пізніше у приміщенні кірхи сталася пожежа і відновлювальні роботи були призупинені.
„Якщо ми разом знову повернемося до цієї теми – відновлення німецької кірхи стане однією з найважливіших подій не лише для Одеси, але і для України в цілому. Місце розташування приміщення кірхи є найвищим містом у причорноморському місті. Сам Бог бажав би її відновлення” – сказав у привітальному слові Олександр Прокопенко.
Німецькі гості повідомили, що для візиту до Одеси у них було кілька приводів. Один з них – у Одесі з”явиться новий єпископ НЄЛЦУ, бо 6-річний термін перебування тут єпископа Е. Ратца вже завершився. Відтепер доктор Ратц відповідатиме за роботу Німецької Євангелічної Лютеранської Церкви на території країн СНД.
Секретарю Одеської міськради представили нового керівника НЄЛЦУ в Одесі.
Тим часом, відновлювальні роботи у німецькій лютеранській церкві триватимуть приблизно два роки. Відповідають за цю благородну справу дві церковні Ради Німецької Євангелічної Лютеранської Церкви, зокрема, церква Баварії. 
Олександр Прокопенко запевнив, що підтримає справу відновлення кірхи і мерія Одеси.
У проведеній зустрічі  брав участь і секретар Духовної Ради християнських конфесій, пастор Петро Мартьянов. Він висловив надію, що всі бажаючі одесити матимуть можливість взяти участь у відродженні кірхи.
Учасники зустрічі у мерії Одеси„Для міста це ще і пам”ятник архітектури. Це одна з перших церков побудованих у нашому славному місті.
Ми знаємо, що близько 60 тисяч німецьких поселенців з Німеччини, Швейцарії, Австрії приїхали до Причорномор”я і тут зберігали близькі для серця звичаї та віру. Тут були реалізовані і чимало соціальних проектів = будинки для дітей сиріт та людей похилого віку. 
У сучасній Одесі вже немає такої кількості німців, але Баварський дім, Німецький культурний центр беруть активну участь у житті міста”,
- сказав Петро Мартьянов.
Секретар Духовної Ради християнських конфесій висловив задоволення, що нинішнє керівництво мерії і особисто міський голова Едуард Гурвіц „крокують на зустріч різним християнським конфесіям”.
Петро Мартьянов:
„Про це молилися десятиліттями.
Ми знаємо, що ще рік тому прийти до мерії і потрапити на прийом було нереально. Тебе принижували і виставляли.
Нині ми бачимо перші кроки на зустріч і щиро вдячні особливо Едуарду Гурвіцу за цей відкритий діалог”.

 
Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X