Новини
06.10.2005 Єпископ Агафангел Таврійський і Одеський (РПЦЗ(Л)) зробив заяву з приводу переговорного процесу між РПЦ (МП) і РПЦЗ(Л)

ОДЕСА — У Заяві, оприлюдненій 19 вересня, єрарх говорить, що переговорний процес між РПЦ (МП) і РПЦЗ (Л) „ще далеко не завершений”. У РПЦЗ і МП різні отці-засновники і діаметрально протилежне ставлення до влади. Саме в цьому полягають труднощі переговорного процесу.

За словами владики Агафангела, під час переговорів комісій РПЦЗ і МП представники останньої неодноразово повторювали, що митрополити Сергій (Страгородський), Микола (Ярушевич), Олексій (Симанський), Никодим (Ротов) є отцями-засновниками МП і, в силу цього, зректися їх і від шляху, ними прокладеного, вірні та послідовники МП не можуть.

„Догма” митрополита Сергія, якою керуються представники УПЦ (МП) говорить про необхідність єдності Церкви і державної влади. Як результат – МП продовжує залишатися залежною від політичного й економічного впливу ззовні”, – наголошує єрарх.

У Зарубіжної Церкви інші отці-засновники – новомученики і сповідники на батьківщині, і отці першого закордонного Собору на чолі з митрополитом Антонієм (Храповицьким). Головний їх крок –це повне відмежування від влади і побудова церковного життя на вільних засадах.

„Для подальшого зближення настав час комусь зректися заповідей тих чи інших отців. Про це зараз мова ведеться, і можливо, буде довершена на четвертому Всезакордонному Соборі в 2006 році. У такій ситуації варто глибоко осмислювати кожен свій крок, щоб не розірвати того, що заповіли наші отці, оскільки, насамперед, питання стоїть про нашу свободу і соборність, а якщо бути ще точнішим – про саме існування Російської Зарубіжної Церкви”, – говорить єпископ Агафангел.

http://portal-credo.ru/site/?act=news&id=36935
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;7463/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X