Новини
08.10.2005 КОСТУСЄВА ТЯГНЕ В ''ЗОЛОТУ ОРДУ''

Українське суспільство вступило в період спостереження за початком парламентських перегонів. І цирку в цьому, як і слід було чекати, немало....  
Голова Антимонопольного комітету України Олексій Костусєв розходився не на жарт. Ще нещодавно він возив Україною "мощі Серафіма Саровського", що їх якісь підпільні православні сектанти обізвали фальшивими. "Так йому й треба", - посміхнулись нечисленні українці, знайомі зі "знахідками" господіна Костусєва на ниві великоруського патріотизму. І наче все забулося.

Та ні! За кілька днів по завершенню турне мощів Україною партія "Союз", яку очолює Костусєв, розпочала нову фазу своєї рекламної кампанії. Схоже, уявлення "союзників" про таку кампанію сформульовано цілком за Пєлєвіним: спочатку "внєдрєніє", потім - "вовлєчєніє". Перша фаза відбулася, коли всі телеканали показували на диво однотипні сюжети про мощі, "Союз" та Костусєва - що, теоретично, повинно було відкласти в свідомості виборців назву партії та прізвище її лідера. Друга фаза, очевидно, відбувається зараз: нещодавно під Києвом (та, кажуть, в низці інших регіонів) з'явилися біг-борди з рекламою "Союзу", що містить чудовий напис: «З нами Бог і Росія!».


"Просто як на війні!", - подумали кореспонденти "І-РЕПОРТЕРА". Від цієї думки недалеко було й до цілком зрозумілої здогадки щодо того, кому саме цю війну оголошено...

 

Терміново опитані "І-РЕПОРТЕРОМ" політики та експерти теж звернули увагу на, скажімо так, своєрідність згаданої реклами. Так, народний депутат від фракції БЮТ Андрій Шкіль вважає, що "розкруткою" партії Костусєва мали б зацікавитись правоохоронні органи. Адже "йдеться не лише про те, що використовується реклама іншої держави, але й про те, чи має право голова Антимонопольного комітету займатися політичною діяльністю, і тим паче робити це антиукраїнськи".


Зі свого боку, голова Центру досліджень політичних цінностей Олесь Доній вказує на інший, формальний, але дуже цікавий бік справи. "По ідеології пана Костусєва, яка присутня на кожному біг-борді, є ознака того, що він намагається залучити до виборів в Україні інші держави. Тому одразу виникає питання: чи бере участь у фінансуванні передвиборчої кампанії партії «Союз» російська держава, що заборонено законодавством?", - каже він.


З іншого боку, продовжує п. Доній, треба проаналізувати, чи немає тут елементів державної зради. "Чи не можна трактувати його (Костусєва - "І-РЕПОРТЕР") виступи як такі, що можуть призвести до скасування українського суверенітету? Мається на увазі віддання частини українських територій, або входження України до російської держави. Якщо це виявиться правдою, то необхідно проводити кримінальне розслідування", - каже Доній.


Щодо самого п. Костусєва, то депутат Шкіль вважає, що голові такого важливого органу, як АМКУ, через політику дещо забув про свої безпосередні функції. "Про це свідчать його дії у травні минулого року, коли була найбільша криза на ринку нафтопродуктів. Костусєв визнав, що була змова нафтотрейдерів, а зараз тих, хто визнає, що така змова була, серед політиків переважна більшість", - розповідає Шкіль.

"Росії і економічно, і політично вигідно, щоб в Україні була нестабільність - у першу чергу на ринку нафтопродуктів. Тож як може бути таке, що три місяці тому Костусєв видав, що власники російських НПЗ контролюють 67 чи 70 % ринку, а він уже котрий рік голова Антимонопольного комітету?" - продовжує депутат.

А Олесь Доній вказує, що кумедні біг-борди в стилі праваславіє-самадєржавіє-народнасть насправді є черговим свідченням запущеної хвороби української політики.

"Зараз, як і на попередніх виборах, використовується російський чинник, який тоді призвів до нагнітання ситуації в державі", - каже він. Підкреслюючи, що "дуже прикро, що люди з такою психологію можуть обіймати посади в державі. Люди, спрямовані на протистояння в державі".


На завершення не можна не зауважити, що церква (і особливо - московська) зазвичай надзвичайно болісно реагує на спроби прив'язати Бога до політики. А тим паче - до політиків. За одним винятком: коли вона сама бере безпосередню участь в агітації, як це, на жаль, було під час останніх президентських виборів. А тому надзвичайно цікаво було б дізнатися офіційну позицію українських православних конфесій щодо нинішніх вибриків чиновного "святенника"...


Примечание: http://rep-ua.com

zasteklom.info

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X