Новини
11.10.2005 Де б ще прочитали - Еесті Пяавелхет

У 2003 році Президент Естонії Арнольд Рюйтель вручив предстоятелю Русскої православної церкви Патріярху Алєксію II Хрест Маарьямаа I класу. Тепер Рюйтель може про це пошкодувати. Естонська преса знову оприлюднила документи держархіву, які начеб-то свідчать про агентурне минуле Патріярха Алєксія, уродженця Естонії...

Кілька місяців тому держархів випустив збірку документів “Звіти про роботу 2 і 4 відділів Комітету держбезпеки у 1958 році”. У збірці, складеній істориком Індреком Юрьо, окремо наводиться звіт про "агента Дроздова", якого ототжнюють з нинішнім Патріярхом РПЦ Алєксієм II.

Газета "Еесті Пяавалехт" твердить, що звіт свідчить про участь КГБ СССР у виборі кандидата на митрополичу катедру Естонії - її посів майбутній Патріярх. Вороги і прихильники РПЦ кажуть, що по-іншому в той час не могло й бути. Інший шлях - еміграція або псіхушка. Це при тому, що естонська православна паства ризикувала лишитися без будь-якого авторитеного й освченого пастора.

Кажуть, що у нинішньому "зливі" інформації хтось зацікавлений. Адже з фахової точки зору загадні документи вже були відомі історикам церкви. Вони були оприлюнені 2000 року московським дисидентом Алєксандром Подрабінеком.

А от те, що "під монастир" підводять Рюйтеля і екс-міністра МЗС Оюланд - не викликає сумніву. Пані міністру нагадують, зокрема, що 4 листопада 2003 року вона заперечила факт наявности доказів, які підтверджують зв’язки Патріярха Алексія з КГБ. "Тепер стає очевидним, що Оюланд покривила душею з наказу вищих владних структур, які й нагороджували патріарха", - кажуть журналісти.

Хрест Маарьямаа є вищою нагородою, яку естонська держава може вручити іноземному громадянину. Алєксій II отримав орден з нагоди Дня Незалежності Естонії.

За матеріялами DELFI

"Народний оглядач"
upckp.km.ua

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X