Новини
15.10.2005 Непорозуміння. Агресивні соціалісти Вітренко та ортодоксальні комуністи билися з УНА-УНСО та ОУН-УПА на Хрещатику (ВІДЕО)

Подія дня: хода на честь 63-ої річниці Української повстанстської арімії, яка завершилася кровопролиттям. Те, що сьогодні відбулося в центрі української столиці, обидві сторони готувалися заздалегідь. Так, ті, хто вважає УПА героями, знали, що 15 довтня вони пройдуть Хрещатиком. Заздалегідь зробили відповідну заявку на проведення заходу й отримали дозвіл. 
Так само, як і ті, хто влаштував істерику з цього приводу: назвемо їх лівими силами, однозначно заявляли, що "не дозволять фашистам крокувати центром столиці". І теж отримали на проведення свого заходу відповідний дозвіл. Тобто влада заздалегідь знала, що відбудеться 15-го жовтня.
Вистачило розуму дозволити дві протилежні акції в один час і в одному місці.
Тобто, можна вважати, що бійка була санкціонованою.
І демократія тут ні до чого.
Не можна це пояснити аргументацією на кшталт: "якщо дозволили одним, то чому не дозволити й іншим"?

Роман Скрипін, 5 канал

***

Річницю створеня Української повстанської армії скропили кров'ю, а вояків УПА закидали фарбою та яйцями. Ветерани УПА не змогли дійти до Майдану Незалежності, де мав відбутися урочистий молебен. Зробити їм це завадили прогресивні соціалісти та комуністи. Ліві оточили майдан, аби не дозволити ветеранам УПА провести свою акцію.

За кілька годин до цього, представники лівих сил блокували усі виходи із підземних переходів. Вони також намагалися не пропускати прихильників УПА пройти Хрещатиком. Утім, представникам оргаізації УНА-УНСО вдалося прорвати блокаду. Щоправда, не без крові.

Таких сутичок було кілька. Утім, вояки УПА таки провели запланований молебен просто на Хрещатику. Кордони міліції далі їх не пускали, а комуністи і прогресивні соціалісти погрожували застосувати силу.

Прихильники лівих сил молилися разом із лідеркою ПСПУ Наталією Вітренко. А також вимагали від вояків УПА піти з Майдану або ж стати на коліна і просити прощення. Ті цього не стали робити. Вони вважають, що святкування 63-ї річниці з дня заснування УПА є легітимним. Їхні супротивники  вважають інакше.

Розгляд законопроекту про визнання воїнів ОУН-УПА ветеранами Другої Світової війни впродовж останніх двох місяців Верховна Рада відкладала двічі. Вояки УПА кажуть, що у цьому питанні повинен виявити свою політичну волю Президент. Але якщо він це зробить на користь упістів, ліві заявляють, що вважатимуть його фашистом.

Тетяна Іванська, Ілля Калюкін, 5 канал

***

 
http://www.5tv.com.ua/newsline/184//15133/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X