Новини
16.10.2005 Об’єднання чи приєднання?

Про чергову спробу об’єднатися нещодавно заявили УПЦ КП та УАПЦ. Принаймні саме так звучить підсумок спільної конференції єпископатів цих церков.

Схоже на те, що долю єдиної Помісної Української Православної Церкви вирішуватимуть на Соборі 19 листопада цього року. На ньому ж планують обрати настоятеля об’єднаної Церкви.

Учора УАПЦ запропонувала вибирати настоятеля об’єднаної Церкви методом жеребкування серед числа кандидатів, яких запропонує Собор, однак УПЦ КП відхилила цю пропозицію. Патріарх Філарет вважає, що главу Помісної Української Церкви слід вибирати поміж двох глав – УПЦ КП та УАПЦ. Але, враховуючи те, що настоятель УАПЦ Митрополит Мефодій заявляє про своє небажання брати участь у виборах, Патріарх Філарет залишається начебто поза конкуренцією.

Утім протиріччя цим не обмежуються. Як повідомляє офіційний сайт УАПЦ, через нерівномірне представництво від обох церков
на об’єднавчому соборі
(200 осіб від УПЦ КП і 100 – від УАПЦ) та ухвалення рішень шляхом більшості голосів, цю Церкву поставлено в нерівне становище. Фактично  вона не впливатиме на винесення ухвал.

Проте в коментарі “Газеті” прес-секретар УПЦ КП отець Євстратій спростував інформацію про конфлікт сторін.

– Я однозначно не стверджував би, що Митрополит Мефодій відмовився від участі у виборах. Він не наполягає на своїй кандидатурі, але й не відмовляється. Тому ми вважаємо, що немає потреби в тому способі вибору, який пропонує УАПЦ, – заявив прес-секретар патріарха Філарета.

Що ж до нерівного представництва церков на майбутньому соборі, то отець Євстратій пояснює це втричі більшою кількістю парафій УПЦ КП. Він також назвав “жестом доброї волі” з боку УПЦ КП виділення автокефалам 100 голосів на майбутньому соборі. Говорячи ж про ймовірність утворення 19 листопада єдиної Помісної Української Православної Церкви, отець Євстратій зазначив, що з боку УПЦ КП для цього зроблено все можливе, і якщо собор
не відбудеться, то не з їхньої вини.

Своєю чергою, представник УАПЦ – єпископ Житомирський вікарій Київський владика Богдан не поділяє позиції УПЦ КП. Владика Богдан повідомив “Газету”, що автокефали не братимуть участі у соборі, якщо не буде виконано низку запропонованих ними умов. Ідеться насамперед про голосування методом жеребкування та однакову кількість учасників собору. “Об’єднання має відбуватися на рівних правах, інакше це можна назвати лише приєднанням. На це наша Церква не згодна. Якщо Філарет не прийме цього, то про який собор можемо говорити?” – констатує єпископ Житомирський.

Як стало відомо “Газеті”, передсоборна комісія вже розпочала свою роботу. В ній працюють по п’ять осіб від кожної з церков. Вони готують документи для об’єднавчого собору. Перше загальне засідання комісії планують провести наступного вівторка.

Наталка Понуркевич
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/10/14/9782/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X