Новини
21.10.2005 Світовий Конгрес Українців хоче параду УПА на Хрещатику

Всесвітня громадська організація українців у своєму зверненні стверджує:

Недавні події на Хрещатику у зв’язку з відзначенням свята Покрови ветеранами ОУН-УПА викликали глибоку стурбованість не тільки в патріотів України, але й української діяспори.

СКУ занепокоєний негативним ставленням в Україні до воїнів ОУН-УПА - відданих борців за незалежність Української держави. Найбільш незрозумілим для нас є факт відмови Київським міським головою воїнам ОУН-УПА у проведенні панахиди на майдані Незалежності та, в той же час, дозвіл на проведення контракції промосковськими угрупуваннями. Не менший подив викликає й те, що підрозділи міської міліції не змогли захистити колону ветеранів ОУН-УПА від нападу і цим самим дозволили московським прибічникам поглумитись над релігійними та національними святостями.

На нашу думку, ці ганебні події в столиці незалежної держави на п’ятнадцятому році її існування загострили й без того болюче питання історії України, розв’язати яке можна лише невідкладним його розглядом на державному рівні. СКУ вважає, що прийшов час Президенту України та Голові Верховної Ради недвозначно заявити про підтримку воїнів ОУН-УПА, вказавши на трагічні сторінки історії нашого народу та провідну роль ОУН-УПА у відродженні української нації у визвольних змаганнях 1930-1950 років.

Не можна не звернути увагу й на антидержавні зрадницькі виступи, які мають місце в Україні. На нашу думку, акції, направлені проти суверенітету держави (заклик до союзу з колишнім поневолювачем), не мають нічого спільного зі свободою слова і заслуговують на відповідну реакцію з боку Закону, як це водиться в демократичних країнах.

У зв’язку з вищесказаним вважаємо, що було б доречним з ініціативи Президента України і Голови Верховної Ради України та з ними на чолі влаштувати повторний парад (який би почався на Хрещатику, а завершився на майдані Незалежности) на честь ветеранів визвольної боротьби, воїнів ОУН-УПА, які боролись проти різноманітних окупантів України. Така подія не тільки задовольнила б внутрішні потреби-переживання українських патріотів, але й показала б усьому світу, що ми - зріла нація, яка знає свою історію, розвиває духовні цінності й готова захищати свою суверенність всіма доступними засобами.

Звернення підписали Президент СКУ Аскольд Лозинський та Генеральний Секретар Віктор Педенко

Джерело: Майдан-Інформ

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X