Новини
22.10.2005 Звільнити українських моряків!

18 жовтня ц.р. в 90 милях від східного берега Сомалі піратами було захоплено теплохід „Panagia” (прапор Ліберії, команда – 22 особи, всі громадяни України), що виконував комерційний рейс з вантажем вугілля з Південної Африки до Туреччини. Про це «proUA» повідомили у прес-службі МЗС України. Станом на 21 жовтня ц.р. судно стоїть на якорі на відстані 2 миль від східного берега Сомалі.

Міністерством закордонних справ України та судновласником – одеською крюїнговою компанією - встановлено зв’язок з капітаном екіпажу. За останньою інформацією, всі українські громадяни живі та здорові. Члени екіпажу переміщуються по судну під контролем піратів.

З метою захисту прав та інтересів українських громадян, 18 жовтня ц.р. Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк доручив посольствам України у Великій Британії, Франції та США звернутися до міністерств закордонних справ та оборони країн перебування з проханням сприяти у пошуку можливих шляхів розв’язання ситуації із захопленням судна та членів екіпажу. Аналогічне звернення також було передано до штаб-квартири НАТО в Брюсселі.

Посольствам України в Ефіопії, Кенії та Малайзії доручено вжити заходів для з’ясування долі судна та екіпажу.

Врегулювання ситуації із захопленням судна ускладнюється тим, що на території Сомалі нині ведеться збройна боротьба між різними угрупованнями за контроль над столицею та південними регіонами країни. Діючих іноземних дипломатичних або консульських установ в Сомалі на даний час немає.

Міністерство закордонних справ України та судновласник продовжують вести інтенсивні переговори з метою визволення судна та повернення українських громадян – членів екіпажу на Батьківщину.

http://observer.sd.org.ua/news.php?id=7994

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X