Новини
22.10.2005 Українське село вимирає

СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНА ситуація у селі є особливо гострою в нашій державі.


Про це вчора заявив директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України  академік Сергій Пирожков під час міжнародної науково-практичної конференції “Демографічний розвиток України та пріоритетні завдання демографічної політики”.

За його словами, перевищення смертності над народжуваністю сягає 156 тисяч осіб на рік. Упродовж останніх п’яти років кількість померлих перевищувала кількість народжених майже на 90% сіл, а в 11% сіл за цей час не народилося жодної дитини, повідомляє УНІАН.

Як сказав академік НАНУ, нагальним питанням для науковців і влади залишаються зростаючі темпи обезлюднення сіл, що зумовлено відсутністю насамперед якісних зрушень у розв’язанні проблем села.

Сергій Пирожков також зазначив, що на початку XXI століття в Україні 60% сільських населених пунктів не мають доріг із твердим покриттям, 82% – водогонів, 98% – каналізації. У середньому на п’ять сільських по-
селень або на 2 тис. 600 меш-
канців припадає один об’єкт служби побуту, в більш ніж 10 тис. сіл відсутні зупинки громадського транспорту, понад 1,2 тис. сіл, а це близь-
ко 1 млн. осіб, користуються лише завезеною водою.

І.М.

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/10/21/10003/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X