Новини
24.10.2005 Українська Православна Церква в США закликає Патріарха Варфоломія втрутитися у церковні справи в Україні

ВАШИНГТОН — Українська Православна церква в США звернулася з закликом до Константинопольського Патріарха Варфоломія І з проханням „захистити” Україну від „махінацій” Московського Патріархату, - повідомив 24 жовтня сайт „cerkva.org.ua”.

„Ми закликаємо Верховного Пастиря Великої Церкви Христової всупереч махінаціям Московського Патріархату і можливих погроз, почати рішучі кроки, щоб забезпечити суверенній Україні можливість користуватися благословеннями помісної Церкви, вільної від зовнішнього церковного контролю і втручання”, – йдеться в резолюції митрополичої Ради Української Православної Церкви в США, яка є в юрисдикції Константинополя.

В іншій резолюції, прийнятій тією ж Радою, сказано, що „об'єднана Церква в Україні”, над створенням якої повинні трудитися „наші єрархи”, повинна будуватися „під юрисдикцією Вселенської Патріархії”. Єрархів також закликають вплинути на „уряд України і її Президента Віктора Ющенка”.

Обрання „слуги Божого Віктора Ющенка” на президентський пост названо в резолюції „історичним і сповненим надії”, пише газета „Ukraіnіan Orthodox World”.

Рада також дала позитивну оцінку заяві, з якою єрарх УПЦ у США архиєпископ Всеволод (Майданський) виступив після зустрічі з В.Ющенком. У ній підкреслено, що Патріарх Константинопольський „визнає кордони Московського Патріархату такими, якими вони були в момент визнання цього Патріархату світовим православ'ям у 1593 році”.

На той час Київська митрополія була частиною Константинопольського Патріархату, повідомляють автори документу.

На думку єрархії Української Православної Церкви в США, „незалежна помісна Церква знову стане моральною совістю нації і поведе українське суспільство в нову еру духовного росту і процвітання”.

У складі УПЦ у США, згідно з даним її сайту, нараховується близько 100 парафій і місій.


http://www.cerkva.org.ua/site/modules.php?name=News&file=view&news_id=965
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;7692/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X