Новини
25.10.2005 Перепоховання останків вояків УПА закатованих енкаведистами

23 жовтня відбулось перепоховання останків вояків УПА та членів збройного підпілля ОУН закатованих енкаведистами в містечку Лопатин, що на Львівщині.

Містечко Лопатин у 1939-1941 рр., а відтак у 1944-1959 рр. було районним центром, де дислокувалися райвідділи НКВД та НКГБ, які в жорстокий спосіб придушували опір українського народу радянській тоталітарній системою. У червні 1941 р., при відступі радянських військ із Західної України, тут без суду і слідства, в жорстокий спосіб було замордовано 24 жителі району. З початком другої більшовицької окупації теренів району енкавидисти продовжували на подвір'ї НКВД-НКГБ творити свої чорні справи: тут діяла тюрма, де розстрілювали полонених повстанців та мордували в'язнів, сюди звозили останки загиблих вояків УПА та членів ОУН. Частина тіл закопувалась просто на подвір'ї НКВД, решту ж вивозили та скидали у криниці на присілку Юрище на околиці містечка.

На початку 90-х років з цих криниць вже було витягнуто та перепоховано 49 останків героїв України.

Влітку цього року товариство пошуку жертв війни „Пам'ять” спільно з Центром досліджень визвольного руху було проведено ряд робіт по виявленню інших місць захоронення. У ході цих робіт на подвір'ї колишнього НКВД було виявлено останки двох жертв комуністичного режиму.

Панахида по загиблих розпочалася о 11.30 в церкві Успення Пресвятої Богородиці після чого домовина із останками буде перенесена на сільське кладовище, де о 12 годині відбулося урочисте захоронення та мітинг-реквієм пам'яті герої ОУН та УПА.

Учасники мітингу наголосили на фарисействі влади, дволикості теперішніх чиновників, які не виконують одну з головних обіцянок Майдану — досі не визнано вояків ОУН-УПА як учасників II Світової війни.

Інформцентр МНК, за матеріалами сайту ВО Свобода

http://www.ukrnationalism.org.ua/news/?n=1406

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X