Новини
27.10.2005 Відродження кобзарства в Харкові

Унікальна виставка українських народних інструментів та історії харківського кобзарства відкрили в обласному центрі народної творчості. Відвідувачам представлені кобзи, гуслі, ліри, кобзи, бандури а також великий графічний матеріал. В такому обсязі експозиція представлена вперше. Ініціатори створення цікавої виставки - Спілка Української Молоді, Харківський кобзарський цех і Фонд національно-культурних ініціатив ім. Г.Хоткевича за підтримки облдержадміністрації. Для відвідувача відкривається загублений світ кобзарства, його звичаї, традиції, історія.

Лише декілька сторіч тому кобзарство було звичним явищем, і поширеним на всій території України. Розвиток кобзарства на Слобожанщині припадає на період масового заселення цього краю у XVII-XVIII ст. - розповідає студент Харківського Політехнічного Інституту, один з членів кобзарського цеху Олександр Савчук, - протягом XIX-XX ст. слобожанське кобзарство було одним з головних центрів і мало значний вплив на все кобзарство України.

Але на жаль розвиток кобзарства на Слобожанщині, та й і на усій Україні, було різко обірвано з приходом тоталітарних Систем - Царська Росія, але найбільшої шкоди завдала Радянська влада, яка нахабно прийшла на українські землі. Вже на початку 30-х років XX ст. були знищені майже всі кобзарі на території Харківщини.

Але не зважаючи на це наприкінці минулого сторіччя кобзарство виходить з підпілля і починає розвиватись. Зараз в багатьох регіонах України кобзарство знайшло багато прихильників. 28-29 жовтня в Центрі народної творчості відбудеться концерт з використанням старовинних українських музичних інструментів. Зараз такі заходи відбуваються лише в Івано-Франківську і на концертах в столиці.

Прес-служба Харківської обласної організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу

http://www.ukrnationalism.org.ua/news/?n=1428

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X