Новини
28.10.2005 Швидке руйнування загрожує корпусам Чернівецького національного університету

Якщо терміново не вжити необхідних заходів, вже незабаром Буковина ризикує втратити одну зі своїх перлин та візиток - Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (ЧНУ), адже з’явиться реальна загроза його повної руйнації. Останній раз дахи тут перекривалися ще до 100-річчя університету в 1975 році. Однак, зробили це в кращих будівничих традиціях Радянського Союзу.

Начальник експлуатаційно-технічного відділу ЧНУ Гельмут Віталь стверджує, що ремонт корпусу ВНЗ тоді зробили вкрай неякісно, а результати виявилися лише сьогодні. Він каже: "Ну зробили знаєте так як по-совєтскі. Поламали, добре забрали, погане зробили. Результати зараз показалися. Результати зара ті, що замокає, унікальні фрески, всьо ламається. Ну страшне, страшна біда."

Керівництво університету неодноразово зверталося до різних інстанцій: Кабінету міністрів, Держбуду тощо. Однак, для того, щоб розглянути це питання потрібна проектно-кошторисна документація, яка теж коштує чималу суму грошей, яких в університету нема. Нещодавно ректорату вдалося знайти австрійську фірму, яка виготовляє подібного роду черепицю з гарантією на 100 років.

Ректор ЧНУ Степан Мельничук повідомляє, що "звідти приїжав представник. Вони всьо порахували, поміряли. Вони знають скільки треба, скільки штук якого кольору, якої форми, бо то знизу не видно, а вони різної форми ті дахівки. Вони готові це зробити, більше того, більше того вони готові скидки зробити, оскільки це памятник архітектури. Але навіть за усіма скидками на 3 корпуси потрібно 5 млн. грн."

Вже впродовж 15 років на реконструкцію резиденції нинішнього Чернівецького національного університету державою взагалі не виділяються кошти. Ані місцева влада, ані керівництво університету, схоже, не здатні і знайти спонсорів для врятування унікальних споруд. Відтак час і погодні умови все активніше руйнують унікальну пам’ятку архітектури, аналогів якої немає в світі.
 
osvita.org.ua

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X