Новини
01.11.2005 Каурівці влаштували „шабаш” у Рівенській області...

На минулому тижні в епіцентрі релігійного життя України опинився багатоконфесійний Острог.  Тут з’явилися два нових храми, у той час як суперечка про третій  мало не призвела до побоїща перед дверима святині. 
Одна з православних громад на чолі зі священиком отцем Ярославом зважилася на відчайдушний крок - піти під юрисдикцію Київського патріархату Досі в Острозі  три собори належали  Московській церкві, і жоден – Київському патріархату, миряни якого молилися на вулиці поблизу каплички в центрі міста. Однак частина віруючих не бажає переходити до іншої конфесії. А тим часом рішення про передачу храму громаді Київського патріархату на її прохання  підписав голова Рівненської ОДА Василь Червоній. Минулої суботи захищати церковну власність, яку вважають своєю, прибули прихильники  московського патріархату.
 На порозі зачиненого Свято-Воскресенського храму в Острозі б’ють поклони кілька десятків прихожан, котрі не бажають підкоритися віддавати культову споруду громаді київського патріархату. Вони називають свого недавнього настоятеля отця Ярослава іудою, котрий, цитую «перекинувся в бік неканонічної церкви».  Розмовляти з журналістами людям перешкодив один із священиків московського патріархату, котрий себе не назвав. 
Протестуючі, котрі за останній рік здійснювали паломництво від київських майданів до тульської області, стверджують, що відгукнулися на «православну мобілізацію». Тим часом громада, котра стоїть поодаль від входу, заявляє, що готова поручитися за кожен підпис у проханні передати храм під юрисдикцію УПЦ Київського патріархату
Патріарх всія України-Руси святійший Філарет, котрий  прибув до Острога, не ризикнув відвідати подвір’я церкви,  на якому над плакатами з образливими надписами на ім’я святійшого майоріли блакитні прапори.    Він вважає, що  ситуація навколо Свято-Воскресенського храму свідомо роздута політиками.
Демонстрацією прагнення острожців мати свою церкву у власній державі мало стати освячення давнього храму, котрий належить до комплексу споруд Острозької академії. Під час церемонії освячення, яку  провів патріарх Філарет. Настоятель оспорюваного свято-Воскресенського храму отець  Ярослав отримав хіротонію  – віднині  громада величатиме його владикою Онуфрієм. Ректор академії Ігор Пасічник стверджує, що приміщення церкви і надалі використовуватиметься  як конгрегаційна зала -  тобто, для наукових конференцій і концертів.
Тим часом через дорогу від академічної церкви вчора відкрила свій новозбудований храм  одна з протестантських громад Острога. Урочистості з нагоди цієї події відбулися для решти мешканців багатоконфесійного міста майже непомітно –без гучних промов і  скандалів.
     
Валентина Одарченко
радіо «Свобода»
Рівненщина.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X