Новини
02.11.2005 Молитва за Шептицького

Учора виповнився 61 рік від дня смерті видатної постаті в історії Української Греко-Католицької церкви – Митрополита Андрея Шептицького, який очолював УГКЦ у 1901-1944 роках.

У рідному селі Митрополита – Прилбичах – і в соборі святого Юра у Львові люди молилися за нього на Архієрейських Божественних літургіях.

Як наголосив глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар, Андрей Шептицький постійно заохочував до молитви за свій народ. Блаженніший Любомир також нагадав вірним, що 1 листопада 1918 року тут, у Львові, відродилася українська державність, і того ж дня, але вже 1944-го, помер глава УГКЦ Андрей Шептицький.

– Нинішньою молитвою тут ми, з одного боку, робимо велику справу для нашої держави, а з іншого – в особливий спосіб вшановуємо пам’ять Митрополита, – сказав у своїй проповіді глава УГКЦ. – Багато людей у світі вважає, що єдиний спосіб служити своєму народові – це збройно захищати його або іншими способами виборювати його свободу. Немає сумніву, що є моменти, коли ми повинні, як 1918 року, зі зброєю відстоювати свою незалежність. Маємо також щодня сумлінно трудитися на користь загалу. Але попри все це, ми як християни, віруючі люди, знаємо, що свою державу треба підтримувати молитвою.

Після Богослужіння присутні молилися у Святоюрській крипті біля домовини Митрополита Шептицького. Віддати шану видатному церковному діячеві прийшов учора й голова ЛОДА Петро Олійник.

В.К
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/11/02/10342/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X