Новини
04.11.2005 Предстоятель УАПЦ: „Об”єднання з УПЦ КП не буде...”

Таку заяву зробив у ексклюзивному інтерв”ю єпархіальній прес службі УАПЦ в Одесі Глава Української Автокефальної Православної Церкви, митрополит Київський і всієї України Мефодій (Кудряков).

Ігор Столяров: „Чи відбудеться найближчим часом об”єднання УАПЦ та УПЦ КП? Про це нині пишуть і дискутують чимало засобів масової інформації.

Владика Мефодій: „Поєднання розійшлося ще навіть не зійшовшись.
Чому?
Відповідь зрозуміла. Не було жодної підготовки.
Наше священство і ієрархія УАПЦ ще не готові єднатися з Київським Патріархатом.
Я, наприклад, запропонував щоби ми зійшлися, разом співслужили, але всю свою структуру кожен зберіг. Так роблять два, три, чотири роки, скільки потрібно - для сприйняття один одного. Остаточним кроком могло б бути об”єднання.
Патріарх Філарет не побажав піти таким шляхом. Як наслідок, домовленості не досягли. Він хотів нашого приєднання, а не прагнув справжнього об”єднання.
Я далі буду стояти на сторожі стовідсоткової автокефалії Українського Православ”я. Вважаю, що Україна має власну церкву з притаманною їй повнотою.
Ми бачимо, що Москва прагне зробити все можливе для досягнення розколу України і втрати  нею своєї незалежності.
Ми бачимо яка байдужість є з боку Вселенського Патріарху.
Українська Автокефальна Православна Церква не є великою церквою, але ми чиста церква.
Якби я сказав, що я проти об”єднання з Київським Патріархатом склалося б враження, що я виступаю проти ідеї підтриманої і Президентом України. Я повністю на все погодився, підписав необхідні папери і зробив не один крок на зустріч, але нічого з того не вийшло.
Під час проведених напередодні переговорів, я застерігав, що об”єднання не буде легким і швидким  процесом. Так і вийшло.

Ігор Столяров: Чи змінилося ставлення до УАПЦ у регіонах України і у столиці після зміни влади?”

Владика Мефодій: Ми цього абсолютно не відчули. Обіцянок щодо підтримки УАПЦ ніхто не дотримується.
Бачимо повну байдужість до наших потреб і проблем з якими ледве не щодня зустрічаються вірні Української Автокефальної Православної Церкви.
Навпаки, відчуваємо, що ми стали всім наче поперек горла стали. Якби могли нас би вже давно розігнали.

Ігор Столяров: „За цих умов, чи є перспективи зростання парафій і вірних УАПЦ в Україні?”

Владика Мефодій: Є такі перспективи.
До нас вже зверталися вірні однієї з гілок православної церкви в Україні про прийом у лоно Української Автокефальної Православної Церкви.
Наша церква давно була б великою, але ми не хочемо приймати парафії інших церков коли громада стовідсотково не переходить. Для чого нам ділити громаду на половину і провокувати протистояння, як це роблять інші церкви? Ми не хочемо перетворювати громади віруючих на дві групи розбійників.
Нещодавно до УАПЦ перейшли дев”ять приходів у Київській області. Маємо такі приклади у Житомирській області.
Маємо лише одну біду – брак єпископату. Але, час мине і ми охопимо цілу Україну чесними і відданими церкві, нашій державі єпископами.
Ми звернемо особливу увагу і на Одесу, бо це знаний український регіон. Наша церква має проявити там свою присутність.

Ігор Столяров: І останнє. Наскільки близька, на Вашу думку, є перспектива утворення в Україні Помісної Православної Церкви?

Владика Мефодій: Без єдиної церкви ми ніколи не будемо гідним народом і завжди будемо гноєм для інших. Мусить бути єднання. У іншому разі не буде держави Україна.
Але, має пройти ще час. Ще років п’ять треба на підготовку. Прискорення результату не дасть. Ми вже єдналися з УПЦ КП. І що це дало? Нічого... Розходилися знов і утворювали ще більшу прірву і ще більшими ворогами ставали один для одного.
Необхідно, знаєте, щоби усі гілки православних церков в Україні взяли участь у об”єднавчому  процесі. Я переконаний, що незабаром необхідність цього відчують і на Сході і на Заході України.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X