Новини
04.11.2005 Предстоятель УАПЦ обіцяє постійну підтримку вірним церкви на Одещині

  Секретар Одесько-Балтської єпархії УАПЦ, настоятель храму Воскресіння Христового, отець Володимир Клебан, проректор з навчальної роботи духовної семінарії Одесько-Балтської єпархії УАПЦ Олексій Євтушенко, диякон Олександр відвідали Київ позитивно оцінили свій візит до Києва і зустріч з Предстоятелем УАПЦ, митрополитом Київським і всієї України Мефодієм. Про це вони сказали в інтерв”ю єпархіальній прес службі.
Отець Володимир взяв участь у Архієрейській Службі Божій у Кафедральному Соборі Святого Андрія Первозданного у Києві. Він привітав з висвяченням нового єпископа Черкаського і Кіровоградського Іларіона.
  Під час зустрічі з Блаженнійшим мова йшла про шляхи підтримки розвитку Одесько-Балтської єпархії УАПЦ.
  „Ми повинні бути вірними Єдиній Святій Православній Церкві, яка заснована не людьми, а Христом Спасителем, яка лише одна у цьому світі непогрішима і помилятися ніколи не буде. Господь посилаючи своїх Апостолів сказав: „Я посилаю вас як ягнят у стаю вовків”. І вони йшли несучи правду Христову.
  Господь застеріг нас, що Його гнали і нас будуть гнати.
  УАПЦ є церквою, яка єдина на території України має мучеників, які страждали за нашу землю, за наш нарід. Вона ніколи не служила владикам Заходу, або Сходу. Вона твердо знала, що в неї є українська земля, українське блакитне небо і не потрібно просити, щоби за нас молилися на Сході чи на Заході. Хіба може хтось краще молитися за свою землю і край ніж син цієї землі і цього народу?
  Ми не повинні ні до кого приєднуватися. Ми є церква, яка має повноту. У нас, у автокефалії, Патріарший устрій.
  Історія свідчить, що Владики Сходу і Заходу ніколи нічого не робили щоби дати волю нашій церкві і нашому народу, а постійно ділили нас, травили. Це триватиме до цього часу. Москва хоче щоби ми покаялися і прийшли до неї. Вселенський Патріарх виявляє байдужість вже на протязі 15 років. І мало ми не втратили самостійність, бо нас хотіли приєднати до Патріарха Філарета. Ми повинні лише чесно служити Богу, не порушуючи канонів, з готовністю душу свою покласти за народ свій. І тоді ми побачимо, як Господь повернеться до нас, як наша церква буде рости і буде розвиватися. Ми не велика церква, але проти інших церков ми є чистою церквою. Ми не замішані у політичних аферах. Ми не продавалися. Наша церква така бідна, як бідний український народ. А хіба можемо ми уявити Христа на престолі у Москві чи у Ватикані. Господь, який босоніж ходив по Палестині рятуючи людей від хвороб і смерті. Ми можемо ми його уявити у золоті чи панівному становищі? Сила Божа у немощах наших. Ми повинні захищатися лише Божою правдою. Ми не повинні наступати на інші церкви, а себе боронити так як боронять ягнят. Вони можуть лише подати лише свій голос на свій захист.
  Коли у першому відродженні нашу Церкву розстрілювали – митрополит Василь Липківський зібрав єпископат і сказав: „Прошу визначити, що таке церква?”. Йому сказали, що вона має бути єдина, Апостольська. А він каже: „Ще одне визначення головне ви маєте сказати”. І коли всі замешкались він сказав: „Вона повинна бути переслідувана і багатостраждальна”. Якщо церкву у цьому світі не переслідують і вона не страждає – вона не Христова церква. І коли ви бачите розкіш і силу інших церков ви не повинні йти за ними. Ви повинні йти не за більшістю, а за правдою...”, сказав під час Служби Божої у Кафедральному Соборі Святого Андрія Первозданного митрополит Київський і всієї України Мефодій.

  Додаємо фоторепортаж до поїздки у Київ >>

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X