Новини
05.11.2005 Москва розгойдує український човен

Роман Причепа

Набуває все більшого розголосу в українському суспільстві та ЗМІ річниця так званої „Жовтневої революції”. 87 років від часу перевороту у Петрограді мине 7 листопада. Саме тоді, як пишуть деякі засоби масової інформації, українські націоналісти збираються „влаштувати реванш” за дії лівих радикалів 15 жовтня на 63 річницю утворення Української Повстанської Армії.

Однак, судячи з інформаційних повідомлень, до сили якраз планують вдатися ліворадикали, адже це непоганий інформаційний привід у світлі майбутніх парламентських виборів. Отже, спробуємо оцінити реальну можливість силових дій з обох сторін.

 

Ліворадикали

Братство. Найбільш мобільною та здатною до провокацій серед лівого антиукраїнського середовища виглядає партія одіозного „очернителя” Корчинського Братство. Однак, ця структура зараз переймається визволенням своїх „політв’язнів”. До того ж вона не має чітких ідеологічних рамок, відтак має в собі частину свідомого українського членства, яка проте, ще вірить „вусатому демагогу”. Саме тому їх не було помітно 15 жовтня на Майдані серед антиукраїнської п’ятої колони Кремля – колишній лідер УНА-УНСО Корчинський побоявся так виразно протиставитись українським націоналістам. Однак, існує версія, що члени Братства діяли без символіки з обох боків учасників конфлікту, з метою провокативних дій та організації сутичок.

Можливі дії 7 листопада в середовищі цієї організації активно обговорюється, адже Братство є членом Євразійського союзу молоді, мова про який піде нижче. Поза тим, Братство досі не зробило жодних офіційних заяв щодо своєї участі в акціях 7 листопада.

ПСПУ. Наталя Вітренко вирішила убезпечити членів своєї партії від активної частини українців Києва й заявила, що прогресивні соціалісти не будуть брати участі в акціях 7 листопада. „Антифашистський” марш, у своєму антиукраїнському імперському стилі, пані Вітренко збирається проводити 6 а не 7 листопада. Таким чином „полум’яна революціонерка” вбиває двох зайців – „святкує” річницю більшовицького путчу та не наражається на проблеми з МВС й Міністерством юстиції.

КПУ. Відразу після подій 15 жовтня народний депутат від КПУ Катерина Самойлик заявила у відповідь на заяву УНА-УНСО про проведення антикомуністичної акції: «Коммунисты сделают все, чтобы 7 ноября не пустить националистов на Майдан. Мы будем делать то, что делали в эту субботу (15 жовтня – авт.)».

27 жовтня, випереджаючи події, лідер комуністів Петро Симоненко заявив, посилаючись на інформацію „співробітників спецслужб”, що „ультранаціоналістичні сили” готують 6-7 листопада політичну провокацію. Також „вічний опозиціонер” звинуватив „прибічників” Президента України Віктора Ющенка у сприянні майбутнім провокаціям, а у безпосередньому керівництві підготовкою „у спеціальних таборах в західноукраїнських областях штурмових загонів озброєних молодчиків” – губернаторів Львівської, Івано-Франківської, Волинської, Рівненської та Тернопільської областей. Політична партія „Народний союз Наша Україна” у відповідь попередила лідера КПУ про відповідальність за такі заяви.

В заяві також йдеться, про мету такої підготовки: „любым способом, не брезгуя кровопролитием, обеспечить 6 ноября - в годовщину освобождения столицы Украины от фашистской нечисти - прохождение по Крещатику колон вояк ОУН-УПА и украинских неонацистов”. Представники Київського крайового братства ОУН-УПА категорично заперечили можливість свого маршу 6 листопада вулицями Києва. Як коментує Голова київської організації Молодіжного націоналістичного конгресу Олександр Резніченко – організації, яка регулярно проводить таборування молоді, зокрема і в західних областях, „ні наша організація, ні, наскільки нам відомо, жодна інша націоналістична організація не проводить подібних таборів. Це абсурд, ця заява має на меті чорний піар проти українських націоналістів. Ми живемо в українській державі. А мета наших таборувань – виховання молоді в дусі українського патріотизму, відповідальності перед Батьківщиною та українською нацією”.

Ця ж заява Симоненка не уточнює, коли саме компартія збирається захищати місто-герой Київ – комуністи закликають киян вийти на вулиці і 6, і 7 листопада.

Молодіжне об’єднання „Че Гевара”. Організація, представники якої найбільше „відзначилися” 15 жовтня, зберігає повну мовчанку. Можливо через те, що ще не визначилась із „колегами по сцені” – ПСПУ чи КПУ, а можливо через зайнятість підготовкою акції.

Прорив, Євразійський союз молоді. Севастопольську молодіжну організацію „Прорив” варто розглядати у контексті заяв та дій саме ЄСМ, адже коріння цих організацій неприховане російське. Саме ініціатива Кремля породила ЄСМ, куди ввійшли і ПСПУ, і Братство, і низка дрібних антиукраїнських організацій, що діють на території нашої держави. Цікавим є той факт, що у Москві представник ЄСМ жорстко протиставляють себе НБП Лімонова, яка є найближчим соратником Братства Корчинського. Пояснити таку неоднозначну позицію можна лише заробітчанськими прагненнями лідера лже-християн.

Власне ЄСМ відзначився кількома коментарями та заявами щодо 7 листопада. Отже, як заявив лідер українського відділення ЄСМ Ігор Вознюк: „Мы решили устроить Виктору Ющенко жаркую осень”. „В очередную годовщину Октябрьской революции активисты Евразийского союза молодежи (ЕСМ) намерены провести в Киеве "жесткую акцию протеста" – заявляє Вознюк. Він також наголосив, що ЄСМ буде звозити для участі в акціях 7 листопада у Києві росіян та білорусів. Лідер євразійців в Україні, якого нещодавно виключили з КНУ ім. Шевченка за неуспішність, повідомив, що КПУ, ПСПУ та Братство вже подали заявки на проведення акцій.

Заступник начальника федеральної мереженої ставки ЄСМ Артур Паталах також заявляє про участь цієї організації в акції 7 листопада: „ЕСМ заявляет, что мы проведем 7 ноября полную мобилизацию своих сторонников на Украине, выведем несколько сотен своих парней. И не из солидарности с коммунистами, а из солидарности в борьбе с этой вот молодой порослью фашистов, которые поднимают сейчас голову. Мы выйдем вместе с ними, и будет противостоять тому, что фашисты там попытаются устроить.”

Що насправді готують ПСПУ, КПУ, ЄСМ та Братство неважко здогадатися із заяв комуністів, загальний тон яких можна описати такими словами: „ми готові до повторення 15 жовтня, і ми повторимо”.

Націоналісти

Як коментують свої плани їх суперники, українські націоналісти?

Українська Національна Асамблея (УНА-УНСО). 21 жовтня один з керівників організації Ігор Мазур на прес-конференції в Києві заявив, що УНА-УНСО проведе антикомуністичний пікет на Майдані Незалежності 7 листопада. Тоді ж він сказав, що унсовці не мають наміру перекривати доступ представникам КПУ до пам’ятника Леніну. Руслан Зайченко, керівник виконкому УНА, підтвердив газеті „Сегодня”, що УНА планує з листопада вийти на вулицю. На питання, чи будуть сутички з лівими Зайченко відповів, що не знає, але порадив їм „звикати до землі”. Також він не заперечив можливого приїзду молодих націоналістів з регіонів й повторення сценарію 15 жовтня, але в разі приїзду „варягів з Москви та Білорусі”.

МНК, ВО Свобода, УНА-УНСО (Шкіля). Націоналісти довго зберігали мовчанку. Однак вчора, 1 листопада, на Націоналістичному Порталі був оприлюднений прес-реліз з приводу прес-конференції лідерів націоналістичних організацій 3 листопада. Протягом останнього тижня кілька націоналістичних організацій (Братство вояків ОУН-УПА, Молодіжний Націоналістичний Конгрес, Всеукраїнське об’єднання „Свобода”, УНА-УНСО(Шкіля), Українська національна асамблея) об’єднали свої зусилля в організації акції 7 листопада. Як говориться в їх спільній заяві, 7 листопада відбудеться протестна антикомуністична акція «Захистимо нашу Незалежність!». „Ми боремося не проти власних, літніх уже комуністів, молоді роки яких пройшли при комуністичному режимі і яким важко перебудувати свою свідомість, а проти іноземного втручання у наші справи, яке, якщо йому не чинити спротив, може скінчитися для нас дуже погано – аж до втрати незалежності” – заявляють українські націоналісти.

Також представники націоналістичних організацій попереджають про підготовку провокацій 7 листопада: „У нас є відомості, що в цей день від імені націоналістів можуть діяти провокатори, які влаштовуватимуть напади на „червоних” або їхні організаційні приміщення. Ми з усією відповідальністю заявляємо, що активісти організацій, які виступили з цією заявою, не братимуть участі у подібних „акціях” і засуджують їх.”

„Тризуб” ім. С. Бандери та НРУ за єдність. Автор свідомо відокремлює ці організації від обох УНА-УНСО, МНК, Свободи та Братства вояків ОУН-УПА через низку фактів, що свідчать про замовну діяльність "Тризубу". Не варто докладно розповідати про історію Народного руху України за єдність на чолі з одіозним Богданом Бойком та його співпрацю з „Тризубом”. Дії цих організацій протягом 2001-2004 років яскраво підтверджують певні політичні зобов’язання керівництва "Тризубу". Варто згадати показові побиття комуністичних бабусь перед телекамерами під час акції „Україна без Кучми!”, підтримку на парламентських виборах 2002 року владного блоку „За Єдину Україну!” та технічного кандидати влади Б.Бойка на президентських виборах 2004 року.

Як наслідок рекламної активізації Богдана Бойка можна прогнозувати й активізацію „тризубівців”. А таку нагоду як 7 листопада, задля створення інформаційного приводу ні Б. Бойко, ні „Тризуб” не пропустять. Вже близько тижня у київському метрополітені крутиться реклама НРУ за єдність, де говориться про „антикомуністичну акцію” 7 листопада. Щоправда, ця акція відбудеться біля пам’ятника Шевченка, а не на Майдані.

Що принесе українцям 7 листопада вже зараз можна передбачити: це поглиблення соціального конфлікту. Власне, розгойдування „українського човна” і є метою діяльності і відверто проросійських сил, так само як і декларативно націоналістичних. І у тих, і в інших є один координаційний центр – Кремль, який вустами своєї молоді з ЄСМ відверто перейшов у наступ з метою відновлення імперії. Москва як завжди не гребує методами – 7 листопада українцям варто бути пильними і не піддатись на провокативні заклики та дії антиукраїнських сил. Залишається сподіватися на чітку й принципову позицію української влади, від якої буде залежати успіх кремлівського сценарію та майбутнє нашої держави.

http://www.ukrnationalism.org.ua/publications/?n=562

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X