Новини
06.11.2005 Слава залишилась у світі - прах повертається на Батьківщину

Сьогодні відбулося переховання урни із прахом видатного українського митця Якова Гніздовського. Прах покійного художника привезли із Сполучених Штатів Америки і урочисто провели поховання на Личаківському цвинтарі у Львові. На похованні були присутні родина художника, односельчани і представники міської влади.

Односельчани Гніздовського привезли грудку землі із рідного села Пилипче, де народився видатний митець і запросили всіх присутніх відвідати музей художника у цьому ж селі.

Яків Гніздовський (27.1.1915-8.11.1985) - визначний український графік, скульптор і живописець. Народився в с. Пилипче на Поділлі. Навчався у Чортківській гімназії. Весною 1934 Яків Гніздовський був заарештований польською поліцією за приналежність до нелегального гуртка, пов'язаного з українським національним підпіллям, проте через деякий час був звільнений. У 1938 р. вступив у Варшавську академію мистецтв, а після початку Другої світової війни — до Академії мистецтв у Загребі (Хорватія). У 1949 р. емігрував у США. в 1954 в Нью-Йорку відбулась перша велика персональна виставка робіт митця. Твори Гніздовського виставлялись у Токіо, Лондоні, Зх.Берліні, Мюнхені, Празі і Москві та були куплені для експозицій багатьох галерей світу (Бостонський музей, філадельфійський музей, Бібліотека Конгресу США).

Помер у Нью-Йорку. В 1987 у Новому Орлеані було здійснено посмертне видання всіх робіт митця. Тоді ж у Нью-Йорку вийшла монографія-каталог всіх графічних робіт.

„Гал-info”
http://maidan.org.ua/static/news/1131201945.html

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X