Новини
07.11.2005 УПЦ КП - Справжнє обличчя Януковича і “Ко”...або Київський Патріархат більш мовчати не буде.

Заява архиєпископа Донецького і Маріупольського ЮРІЯ

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
В.А.ЮЩЕНКО

ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ

Високошановний Вікторе Андрійовичу!
Високошановні Народні депутати України!

 

 

1.
Дізнавшись про те, що на вимогу лідера Партії регіонів В.Януковича та фракції цієї партії у Верховній Раді України було створено спеціальну депутатську комісію по вивченню обставин навколо спірної будівлі церкви Воскресіння Христового у м.Острозі Рівненської області та інших випадків міжрелігійної ворожнечі у нашій державі , прошу Вас, Високошановний Вікторе Андрійовичу та депутатів Верховної Ради України- членів вищевказаної комісії прийняти до розгляду цю Заяву.

Мені, як Правлячому архиєрею Донецької єпархії УПЦ Київського Патріархату, дуже дивно чути від В.Ф.Януковича слова обурення щодо „втручання світської влади у справи Церкви у Рівненській області” та вимоги на адресу Президента України звільнити Голову Рівненської ОДА п.В.Червонія з посади саме „за втручання у справи Церкви”. І тому в цій Заяві я хочу навести факти втручання самого В.Януковича у справи Церкви за часи його губернаторства на Донеччині.

2.
Найбільш „яскравим” епізодом губернаторства п.Януковича в Донецькій області я вважаю побиття Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, духовенства нашої Церкви та віруючих у м.Маріуполі 30 квітня 1999 р., яке було організоване тодішнім губернатором Донеччини п.Януковичем та місцевою єпархією Московського Патріархату. Під час цього побиття постраждали десятки віруючих нашої Церкви, а священнослужителі о.о.Сергій Горобців та Володимир Матвієвський були госпіталізовані із струсом головного мозку та чисельними тілесними ушкодженнями, про що є відповідні медичні довідки. За фактом цього злочину свого часу було порушено кримінальну справу, але ця справа під тиском Януковича була закрита. Найцікавішим у цьому епізоді є те, що напередодні офіційного візиту у Донецьку область Святішого Патріарха Філарета наш колишній губернатор Янукович звертався до тодішнього Президента України Л.Д.Кучми з листом , в якому просив Президента не допустити приїзду на Донеччину Святішого Патріарха Філарета, мотивуючи своє прохання тим, що нібито візит Патріарха на Донеччину викличе збурення серед віруючих Московського Патріархату. Звичайно, що таке звернення голови обласної адміністрації до Президента України не мало під собою будь якої правової підстави, а навпаки мало ознаки нахабного втручання вищої посадової особи в Донецькій області у справи Церкви. Більше того, газета Донецької обласної ради „ЖИЗНЬ” (копія газетної статті додається) у квітні 1999 року інформувало суспільство Донеччини про те, що духовенство Московського Патріархату під час зустрічі із керівництвом Донецької облдержадміністрації висувало вимогу не допустити в регіон „раскольника Філарета”, на що тодішній Заступник голови ОДА п.Леонід Кіріченко запевнив духовенство Московського Патріархату що: „все эти проблемы решаемы, и над ними сейчас работают”. Наслідком цієї „роботи” керівництва обладміністрації стали сумні події квітня 1999 року. А саме від початку візиту Патріарха Філарета 23 квітня 1999 року було перекрито автотрасу біля посту ДАІ на кордоні Донецької та Дніпропетровської областей (траса Красноармійськ-Павлоград) пікетниками з Московського Патріархату з метою недопущення візиту в Донецьку область Патріарха Філарета. При цьому працівники ДАІ не тільки не робили спроб припинити порушення порядку пікетниками з Московського Патріархату, але практично давали можливість пікетникам перевіряти транспорт, який проходив через коридор пікетників. Тобто , працівники ДАІ виконували волю пікетників, які розшукували в автомобілях Святішого Патріарха Філарета.(Лист Голови Донецької обласної організації КУН п.М.Олійник до Президента України та до Міністра Внутрішніх Справ України з цього приводу додається).

3.
Чи могло статися таке без допомоги керівництва Донецької області, чи це є прямим наслідком „работи” Януковича та Кіріченка? А вже 26 квітня 1999 року натовп з „московських” клікуш та „братків” з Донецького ринку „Привокзальний” на чолі із своїм ватажком п.Архангеліді на протязі чотирьох годин не допускали Святішого Патріарха Філарета у
кафедральний Спасо-Преображенський храм Донецької єпархії УПЦ Київського Патріархату у м.Донецьку по вул.Куйбишева,105. При цьому були присутні представники Донецької облдержадміністрації, працівники міліції, СБУ, Прокуратури, але ніхто з них не закликав нападників з Московського Патріархату до порядку. Знову ж таки тому, щоб виконати обіцяне Януковичем духовенству Московського Патріархату. І звичайно, що кульмінацією всьому стала сумнозвісна „кривава п”ятниця” 30 квітня 1999 року- день побиття Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, духовенства нашої Церкви та віруючих у м.Маріуполі , яке було організоване місцевим благочинним Московського Патріархату Миколою Марковським та владою Маріуполя за вказівкою Януковича- треба ж було організувати „протести православної громадськості”, щоб виправдати лист Януковича до Президента Кучми!

Задовго до 1999 року ( а саме у 1997 році) тодішній голова Донецької облдержадміністрації В.Ф.Янукович організував судовий процес проти Спасо-Преображенської парафії м. Донецька УПЦ Київського Патріархату з метою відібрати у цієї парафії церковну будівлю з метою передачі цієї церковної споруди штучно створеній громаді Московського Патріархату. На той час парафіяУПЦ КП відремонтувала храм за власний рахунок. Судовий процес у цій справі тривав два роки і закінчився повною поразкою Януковича. Матеріали у цій справі за №1/6-1/25 за 1997-99 рр. зберігаються у Вищому господарському (арбітражному) суді України і з ними можна ознайомитися у будь який час. В матеріалах цієї справи є чимало документів з особистим підписом Януковича і ці документи свідчать про особисту заангажованість Януковича у цій справі на користь Московського Патріархату.

У 1998 році Донецький міськвиконком на вимогу Донецької облдержадміністрації (лист №01/18-04 від 09.04.98 за підписом Начальника Управління у справах релігій Донецької ОДА Костенка Г.В. :”пропозиція про скасування рішення Донецького міськвиконкому №15/2 від 21.01.98р. „про надання Донецько-Луганській єпархії Київського Патріархату Української Православної Церкви земельної ділянки для проектування і будівництва кафедрального собору по вул. Кобозєва у Ворошилівському районі”- (додається) незаконно скасував своє попереднє рішення про надання нашій Церкві земельної ділянки для будівництва кафедрального собору у м.Донецьку. Після чого ця земельна ділянка була передана Московському Патріархату і на ній побудовано каплицю. Питання про виділення іншої земельної ділянки нашій Церкві для будівництва кафедрального собору у м.Донецьку і досі не доведене до логічного завершення.

4.
„Цікавим”, на мій погляд, для депутатської комісії буде лист (додається) Димитрівського міського голови Ю.Г.Анісімова №1-26-525 від 13.04.2001р. на адресу нашої парафії у м.Димитрів Донецької області, в якому п.Анісімов
пише:” Димитровский городской совет рекомендует Вам воздержаться от проведения религиозных служб и обрядов на территории города до момента обустройства Вашей организацией специализированного помещения”. Тобто фактично Міський голова грубо порушуючи Конституцію та Законодавство України заборонив діяльність Київського Патріархату у м.Димитрів.

Знаковою є відповідь Прокуратури Донецької області від 16.07.99 №7/46-4-1-99 (додається) на мої звернення щодо масових порушень прав віруючих УПЦ Київського Патріархату на Донеччині, в якій прокуратура повідомляє про те, що не знаходить жодних підтверджень порушень прав віруючих Київського Патріархату в Донецькій області. Але найбільше вражає в цьому листі прокуратури відмова порушити кримінальну справу: „за фактами погроз особам, яки здійснювали ремонт молитовного будинку за адресою: м. Ясинувата, вул.Радянська, 38, хуліганських дій (знесення хреста з молитовного будинку й таблички). За фактами пошкодження майна УПЦ КП й зникнення хреста в порушенні кримінальної справи відмовлено на підставі ст.7 ч.2 КК України, у зв”язку з малозначністю скоєного діяння”.

Надсилаю на розгляд комісії Верховної ради України лист Головного лікаря Міської лікарні №3 м.Краматорська А.В.Каліберди (лист №1 від 11.01.2001) та його ж лист №202 від 1.06.2001р. ,в яких п.Каліберда вимагає від нашої Церкви звільнити орендоване нашою парафією церковного приміщення в м.Краматорську на вимогу Голови Донецької ОДА Януковича.

29 вересня 2001 року митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон УПЦ Московського Патріархату та духовенство цієї Церкви вдалися до спроби захопити наш кафедральний Спасо-Преображенський храм у м.Донецьку по вул. Куйбишева,105. Цими особами було зірване вечірнє Богослужіння та наші віруючи були піддані образам та погрозам з боку Іларіона та його духовенства. По цьому факту я теж звертався до органів державної влади (лист №76/5 від 30.09.2001р. додається), але ніякої реакції на це звернення не було.

Направляю для розгляду комісії Верховної ради України матеріали справи, які стосуються чисельних погроз та побиття робочих, які працювали на будівництві Вознесенської церкви УПЦ Київського Патріархату у селі Благодатне Амвросіївського району Донецької області (батьківщині Святішого Патріарха Філарета) найманцями з Московського Патріархату, яке сталося в ніч з 13 на 14 квітня 2002 року. Правоохоронні органи Донеччини в той час не довели цю справу до суду.

5.
У 2000 році за сприянням Макиївської міської ради та Управління у справах релігій Донецької облдержадміністрації у нашої громади було незаконно відібрано церковну будівлю парафії Святого преподобного Іоана
Затворника в м.Макиївка на користь Московському Патріархату. До цього часу віруючи нашої Церкви у м.Макиївці позбавлені права молитися у своїй церкві та змушені збиратися на молитву по домівках.

Десять років наша єпархія домагається повернення у власність нашій Церкві будинку колишнього училища Юзівського Спасо-Преображенського братства у м.Донецьку, яке використовується комерційними структурами, що орендують площі в цьому будинку. Повернення цієї будівлі зможе вирішити основні питання та проблеми нашої єпархії, але нажаль влада цьому не сприяє.

Донецький телеканал КРТ („Киевская Русь телевидение”)[власник каналу бувший ген. прокурор України п.Васільєв] майже щоденно в своєму ефірі, порушуючи чинне законодавство, закликає до ворожнечи та нетерпимості до УПЦ Київського Патріархату. Яскравий приклад цього- телепередача „В суботу утром” (телеведучий - священик Московського Патріархату Микита Панасюк), що вийшла 23 квітня цього року, ефір якої містив ознаки грубого порушення прав та свобод громадян, зокрема лунали заклики до боротьби з т.зв. „філаретовскім розколом” та лунали гасла на кшталт:”Новая украинская власть посланци диавола?” „Нет, не все представители новой власти посланци диавола -п росто разбойники!” - лунало з вуст священика-телеведучого Панасюка (ми маємо відеозапис цієї передачі). Я звертався до Прокуратури Донецької області по факту виходу у ефір цієї програми, але нажаль ніякої відповіді не отримав.

Духовенство Московського Патріархату не тільки приймало активну участь у агітації під час виборів Президента України на користь Януковича, але і зараз займає явно антидержавну позицію, підтримуючи в тому числі сепаратистські настрої у частини населення Донбасу.

Звертаюся до Президента України та Депутатів Верховної Ради України з проханням сприяти повному та всебічному дослідженню масових порушень прав віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату за час керування Донецькою областю В.Ф.Януковичем та його наступником А.М.Близнюком, сприяти відновленню кримінальної справи щодо побиття Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, духовенства нашої Церкви та віруючих у м.Маріуполі 30 квітня 1999 р., яке було організоване тодішнім губернатором Донеччини п. Януковичем та місцевою єпархією Московського Патріархату, а також прошу сприяти відновленню законних прав нашої Церкви щодо отримання земельної ділянки під будівництво кафедрального собору у м.Донецьку та поверненню будівлі Спасо-Преображенського братства у м.Донецьку по вул..Челюскінців,49.

Юрій , АРХИЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ

http://www.upckp.km.ua/modules.php?name=News&file=view&news_id=250

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X