Новини
09.11.2005 Завтра в Одесі під звуки оркестру ховатимуть генерал-губернатора Воронцова

Завтра в Одесі під звуки оркестру ховатимуть генерал-губернатора Воронцова     

Лис 9, 21:27
Завтра, 10 листопада, в Одесі відбудеться перепоховання останків генерал-губернатора Новоросійського краю Михайла Воронцова та його дружини Єлизавети.

Церемонія перепоховання відбудеться за всіма духовними та воєнними традиціями. Для участі у цьому заході залучені оркестр штабу Південного оперативного командування, рота почесної варти Одеського інституту Сухопутних військ та військовослужбовці місцевого гарнізону, повідомляє прес-служба Міноборони.

Прах графської родини посяде своє місце в одеському кафедральному Спасо-Преображенському соборі.

Багато істориків вважають період правління графа Михайла Воронцова у 1823-1844 роках на посту новоросійського генерал-губернатора називають “золотим віком Одеси”. Саме тоді Південна Пальміра стала третім містом імперії за кількістю мешканців, а за якістю життя мало не першим. Одеський порт, Чорноморське пароплавство, міська публічна бібліотека, Рішельєвський ліцей, дві постійні міські газети, Миколаївський бульвар, Гігантські сходи, Кафедральний собор, пам’ятник Дюку, біржа, міський водогін – це далеко не повний перелік діянь, пов’язаних із іменем графа Воронцова.

ІА “Гаряча Лінія”

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X