Новини
10.11.2005 РПЦ и ФСБ обмежують свободу віросповідання

Федеральні та місцеві органи виконавчої влади обмежують права і свободи релігійних меншин, а Російська православна церква користується явними перевагами у порівнянні з іншими релігійними організаціями.
Про це йдеться у щорічній доповіді Держдепартаменту СЩА про стан релігійної свободи у світі.

Автори доповіді також піддали різкій критиці російскі спецслужби, які розцінюють лідерів деяких релігійних меншин як загрозу безпеці. Так, у 2002 році питання про надання віз було передано у відання МВС. При скороченні загального числа проблем з отриманням віз, зросла кількість скарг із боку представників релігійних меншин, у котрих з'явилися проблеми з отриманням довготермінових віз.

ФСБ, на думку американців, також задіяна у вирішені питань про візи, особливо якщо це стосується "небезпечних релігійних вчень та сект".

Крім того, Держдепартамент критикує складну процедуру реєстрації, закладену в законі про свободу віросповідання. В якості прикладу наводиться заборона діяльності "Свідків Ієгови".

В цілому, на думку авторів доповіді, релігійні питання не є причиною социальної напруги для основної частини росіян, які здебільшого вважають, що Російська Православна Церква є "невід'ємною частиною національної самосвідомості". На думку Держдепартаменту, РПЦ має більщі права і привілеї у порівнянні з іншими конфесіями за рахунок тісного співробітництва з державними структурами, в тому числі - з ФСБ.

Аналітики Держдепартаменту також констатують, що ставлення до мусульманських етнічних груп у багатьох російських регіонах характеризується як негативне. Крім того, в країні відбуваються антисемітські демонстрації. Росіяни демонструють традиційне негативне ставлення до католиків та представників інших християнських конфесій.

Країнами з найменшою релігійною свободою Держдепартамент також назвав Мьянму, Китай, КНДР, Еритрею, Саудівську Аравію, Судан та В'єтнам.

http://www.rukhpress-center.kiev.ua/005050/index.phtml

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X