Новини
10.11.2005 Держдепартамент США дослідив свободу совісті в Україні

США — Держдепартамент США опублікував щорічний звіт про ситуацію зі свободою совісті у світі за 2005 рік. Щодо України, то у доповіді перечислюються як усі позитивні зміни у сфері дотримання свободи віросповідання, які відбулися після виборів нового Президента, так і ті проблеми, які ще залишаються у різних Церков та релігійних організацій у регіонах.

У доповіді міститься статистика про чисельність релігійних організацій, кількість їх віруючих та храмів.

Окремий розділ Звіту стосується проблем, з якими окремі Церкви та релігійні організації зустрічаються у різних регіонах.

Так, у звіті перелічені проблеми, з якими за час правління Л. Кучми зіштовхнулися УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ та РПЦ на сході України, де перевага з боку влади віддавалася УПЦ (МП).

У Дніпропетровській області прогресивні юдейські спільноти скаржаться на те, що влада регіону дала дозвіл лише на реєстрацію спільноти Шабат Любавич.

Існують скарги з боку УПЦ (МП), що після Помаранчевої Революції у Рівненській та Волинській областях з боку влади спостерігаються утиски. Представники УПЦ (МП) скаржаться на дії губернатора Рівного Василя Червонія, який видав указ про передачу УПЦ КП храму у селі Милостів. Також представники УПЦ (МП) стверджують, що у Рівненській області вони зазнають утисків з боку прихильників УПЦ КП.

З боку УПЦ КП є скарги на те, що в Одесі та Полтаві влада, до якої входять вірні УПЦ (МП), відмовляється реєструвати спільноти, які виявили бажання перейти від УПЦ (МП) до УПЦ КП. Представники УПЦ КП звинувачують владу Дніпропетровська, Харкова і Житомира в тому, що до цього часу цій Церкві у цих містах не повертаються храми.

Римо-Католики Києва до цього часу не можуть отримати костелу Св. Миколая та будинку, де колись була резиденція єпископа. Подібна ситуація з римо-католицькими храмами спостерігається в Одесі, Миколаєві, Севастополі, Білі Церкві, Умані, Житомирі.

До цього часу не вирішені конфліктні ситуації довкола юдейських кладовищ у Волинській (Володимиро-Волинськ) та Тернопільській областях (Чортків).

Кримські татари вимагають повернути мусульманський цвинтар у Бахчисараї (Крим), на місці якого розташований ринок.

Мусульманські спільноти Києва та Криму скаржаться на складність з реєстрацією їх спільнот. Так, у Харківської області вже 11 років мусульманська спільнота не може отримати реєстрації. Також провідники мусульманських спільнот звинувачують Міністерство освіти в тому, що те відмовляється реєструвати єдину ісламську школу. У мусульман України також є проблеми з поверненням їм культових споруд у Миколаєві, Криму, Дніпропетровську.

Буддистська спільнота України висловила свій протест проти заборони в’їзду в Україну буддистського монаха Терасави.

У Звіті наголошується, що в Україні не зафіксовано жодного випадку ув’язнення через релігійні погляди та насильного навернення в ту чи іншу віру.

У звіті також перелічені усі випадки вандалізму, вчинені в Україні. Найбільше це пов’язано з антисемітськими закликами та оскверненням єврейських цвинтарів та синагог.

http://www.state.gov/g/drl/rls/irf/2005/51588.htm
http://www.risu.org.ua/ukr/resourses/interndoc/
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;7898/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X