Новини
14.11.2005 Книга

Фоліант із такою назвою переміг у конкурсі на найкраще видання сьомого книжкового ярмарку, який завершився в Києві. Проведення чергового форуму аж ніяк не вирішило друкований продукт і далі користується більшим попитом. 
Чотири кілограми. Майже 2 тисячі гривень. Дві тисячі примірників накладу. Шість років праці та кілька наукових груп. Так можна описати книгу "Україна - козацька держава". Влітку її представляли й на відомій Московській книжковій виставці, для чого окремо надрукували близько сорока примірників із дорогою шкіряною обкладинкою. Російські колеги довго роздивлялися фоліант, розповідає його видавець Микола Черкащенко, - аж поки не переконалися, що українці на таке здатні.

Микола Черкащенко, видавець, переможець книжкового ярмарку:
- Це є вагомий внесок в історію, в культуру країни. Приємно так відчувати, що це зробили ми, українці. Ми цим пишаємося. Приз - це не головне. Головне саме дійство. Сам процеес і кінцевий продукт. Російська книга буквально заполонила український ринок. Ми, українські видавці, я думаю, що наздоженемо й наверстаємо втрачений час.

Проте поки що цей продукт - швидше дивний виняток, ніж правило. Держава і далі ніяк не підримує книжкову галузь - майже в унісон скаржаться всі видавці та причетні до справи громадські організації. Фінансують хіба що національно значущі видання, бібліотеки ж та навчальні заклади на закупівлю книг просто не мають коштів.

Микола Сенченко, директор Книжкової палати України:
- Сьогодні ми відстали дуже сильно від Росії і Білорусії. Білорусія видає 3,5 книжки на кожного жителя. Росія видає майже 4 книги на кожного жителя. Україна видає 1,1 книжки разом з підручниками.

Надрукувати книгу неважко - складно її потім продати, аби хоча б повернути витрачене. Найскладніше дістатися до читача невеличким видавництвам із вузьким асортиментом, зазначає Олена Степанова, яка здебільшого випускає книги з мистецтва.

Олена Степанова, видавець книг з мистецтва:
- Книгораспространительные сети, крупные, которые у нас есть, я их не хочу называть, достаточно неохотно работают с украинской книгой. Они работают с известным ассортиментом и крупными издательствами. Украинские издательства, которые имеют в асортименте 5-8 наименований, а еще хуже 2-3 издают книги тиражом тысячу - две не могут пробиться на полки магазинов.

Виставка була черговим приводом для сподівань врешті-решт привернути державну увагу до видавничих проблем. Але впродовж чотирьох днів роботи експозиції жоден з урядовців по книжки так і не завітав.

Ніна Міщенко, Тарас Бурмич, 5 канал 
http://www.5tv.com.ua/newsline/182//16471/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X