Новини
16.11.2005 Влада блокує створення Інституту національної пам’яті

Саме так коментує дії чинної влади Голова асоціації дослідників голодоморів, народний депутат Левко Лук’яненко на прес-конференції, що відбулась сьогодні, 16 листопада, в інформагентстві УНІАН. Тема прес-конференції - історичні передумови та наслідки трагедії Базару.

Патріарх української політики наголосив, що вже є три Укази Президента України про створення Інституту, однак жоден з них не виконується.

У вступі Левко Лук’яненко розповів про історичні аспекти подій 1921 року у с. Базар, що на Житомирщині. „Розстріляні росіянами українські військовики – Герої України, що відмовилися капітулювати та дали гідну відповідь окупантам” – наголосив Лук’яненко. Також народний депутат зауважив, що „частина теперішньої інтелігенції вважає, що незалежність упала з неба – насправді ні, адже за неї загинули Герої Крут, Базару, підпільники ОУН та бійці УПА”. „Всупереч більшовицьким міфам про „західняків-бандерівців” вояки армії УНР були переважно з Центральної та Східної України”, - відзначив Голова асоціації дослідників голодоморів

Голова ВО „Свобода”, народний депутат Олег Тягнибок розказав про майбутні заходи вшанування Героїв Базару, що відбудуться 19 листопада у селі Базар Житомирської області. А 20 листопада в усіх церквах УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ буде відслужена служба Божа на упокій Героїв Базару.

Народний депутат наголосив на тому, що українська влада не переймається захистом титульної нації та вихованням молодого покоління українців. О.Тягнибок: „Ми вимагаємо від влади змінити ганебну практику невизнання справжніх героїв. Це психологічна проблема влади, вона має переорієнтуватися. Саме інститут національної пам’яті, що має мати рівень міністерства, мав би займатися висвітленням правдивої української історії та вшануванням українських героїв.” „Влада повинна дивитися на світ українськими очима”, - підсумував О.Тягнибок.

Анатолій Грива, міжнародна асоціація „Козацтво”, додав, що цього року вперше державна влада та Збройні сили України планують долучитися до вшанування Героїв Базару.

Відтак, вшанування Героїв Базару відбудеться 19 листопада 2005 року у селі Базар Народичського району Житомирської області з 11.00 до 15.00.

В межах заходу пройде служба Божа та віче представників громадськості десяти областей й української діаспори. До меморіалу загиблим Героям будуть покладені вінки та віддані військові почесті. В неділю, 20 листопада 2005 року по всіх церквах УАПЦ, УГКЦ, УПЦ КП буде служба Божа за упокій героїв Базару та всіх захисників Батьківщини.

Учасниками заходу є понад двадцять партій та громадських організацій, серед яких і Молодіжний Націоналстичний Конгрес.

За інформацією звертатися: телефон\факс: 253-32-30, Email: sou@gu.kiev.ua
http://www.ukrnationalism.org.ua/news/?n=1535

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X