Новини
17.11.2005 Пільги будуть, але не тепер

Учора Львівська обласна рада ухвалила рішення, в якому йдеться про поширення на дружин (чоловіків) померлих інвалідів та учасників бойових дій УПА, визнаних такими обласною комісією з питань визначення статусу ветеранів УПА, пільг, які мають удови загиблих учасників війни.

Документами, які дають право на отримання пільг, є довідка, видана вдові чи вдівцеві обласною, міськими або районними радами, посвідчення інваліда чи учасника бойових дій УПА, видане ветеранові, та свідоцтво про його смерть. Проте, як вдалося з’ясувати “Газеті”, для наданням пільг удовам ветеранів у місцевих бюджетах відсутні кошти.

Отож, від такої ухвали не в захопленні голови районних рад: коштів немає, а виконувати рішення обласної ради все ж таки треба. “З місцевих бюджетів, погодьтеся, ніхто не надаватиме пільг, бо на це немає грошей”, – зауважила в коментарі “Газеті” депутат Львівської обласної ради Лариса Федорів.

Однак вона висловила надію, що вже наступного року в місцеві бюджети області буде закладено відповідні суми для надання пільг удовам, і ці соціальні послуги таки надаватимуть. За словами Лариси Федорів, йдеться про зрівняння в пільгах удів ветеранів УПА з ветеранами Другої світової війни. Наразі не відомо, скільки саме потрібно засобів для надання пільг зазначеним категоріям громадян. “Це дуже гарне рішення, яке нині має рекомендаційний характер, але ним ми хотіли заявити, що підтримуємо ветеранів та учасників бойових дій УПА”, – сказала Лариса Федорів.

Нагадаємо, це питання розглядали й за попередньої каденції Львівської обласної ради, проте тоді депутати не знайшли позитивного вирішення. Тепер залишилося лише провести розрахунки витрат для надання пільг удовам ветеранів УПА та закласти ці кошти в бюджет наступного року.

Відтак рішення, що його депутати обласної ради ухвалили на вчорашньому сесійному засіданні, дуже схоже на передвиборний хід.

Ярослав Іваночко
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/11/16/10731/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X