Новини
17.11.2005 УАПЦ за вшанування жертв голодоморів спровокованих Москвою в Україні

У цьому, в інтерв”ю єпархіальній прес службі, запевнив Вікарій Київської єпархії, єпископ Житомирський Української Автокефальної Православної Церкви, Владика Богдан (Кулик).
- Як ставиться УАПЦ до необхідності пошанування в Україні жертв голодоморів 1932-33 років спровокованих Москвою?
Чи на вашу думку, на належному рівні пошановано жертв голоду сучасною владою?

Владика Богдан: - Вшановуючи мільйонні жертви голодомору ми мусимо звернути увагу на причини голодомору. Адже на сьогодні відомо, що неврожаю не було, а голодомор був викликаний тим, що в людей забирали все що могло бути використаним в їжу, тобто голодомор був створений штучно. Знаючи це, повстають питання: а хто ж створив цей голодомор? Хто забирав продукти харчування в українців? Ми приходимо до висновку і бачимо, що цей наказ давала червона Москва і комуністична партія. Тому, на сьогоднішній день треба ставити питання, так само як в Нюрнбергу був засуджений фашизм, так само в Україні повинна бути засуджена  комуністична ідеологія і комуністична партія, яка ініціювала цей голодомор. Тоді саме така позиція і такий підхід, справедливий і об’єктивний, буде гідним шануванням мільйонів заморених голодом українців.
 Мільйонні жертви, а саме 15-20 мільйонів чи більше, спричинені тим, що Москва хотіла винищити українців як націю і хліборобський народ.
Саме тому ми відзначали 7-ме листопада як день жертв більшовистського терору а 26 листопада будемо вшановувати як день жертв голодомору.  Тому, сьогодні в незалежній Україні має бути дана об’єктивна оцінка причинам голодомору.
 Повстає і питання про побудову та відкриття меморіалів в пам’ять жертв голодомору.  Позиція Церкви є такою, що слід  ставити не безликі брили і якісь пам’ятні знаки, а враховуючи українські православні традиції, потрібно ставити пам’ятні знаки у вигляді хрестів і православні каплиці на місцях масових поховань жертв голодомору, де б уся українська громада могла зібратися, пом’янути і помолитись за жертв голодомору. 
Україну, українських людей і українські традиції нищила більшовицька Росія, і ми вшановуючи заморених голодом українців, також мусимо відроджувати українські звичаї і традиції.
Крім цього, хочу зазначити, що Україна повинна пам’ятати не лише голод 1932-33 років, а голод в 1921-22 роках (окупація більшовиками України) і в 1946-47 роках, де були ті самі причини. В ці роки була незначна посуха, але люди зібрали врожай і їм вистачало харчів для прожиття, і знову,  приходили воєнізовані загони і забирали у людей харчі.
Всі ці трагедії українського народу вказують на злочинність і сатанізм комуністичної ідеології по відношенню до української нації. Тому, цю ідеологію необхідно засудити і відповідно заборонити діяльність комуністичної партії на теренах України, та притягнути їх до відповідальності за всі злочини перед українським народом”.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X