Новини
18.11.2005 Відреставровано унікальний 300-літній іконостас

Cьогодні у Львівському національному музеї відбулась урочиста конференція з нагоди передачі відреставрованого іконостасу з церкви Воздвиження Чесного Хреста, яка знаходилась у Скиті Манявському. «300 років минулого з того часу, як геніальний іконописець ієромонах Йов Конзелевич подарував українському народу вершину своєї творчості — іконостас для церкви Воздвиження Чесного Хреста», — розповів директор Львівського філіалу національного науково-дослідного реставраційного центру України Мирослав Откович.

Величний твір сакрального мистецтва постав на зламі двох століть, ставши своєрідним завершенням епохи українського ікономалювання, в якому візантійські традиції органічно переплелися з новими тенденціями кінця 17 століття, витворивши естетику українського бароко.

Після завершення складних консерваційно-реставраційних робіт фахівцями Львівського філіалу національного науково-дослідного реставраційного центру України оригінальний живопис іконостасу звільнився від багатошарових перемалювань, потемнілих лакових плівок та інших ушкоджень. Фундаментальні дослідження техніки живопису у рентгенівських, ультрафіолетових та інфрачервоних променях уточнили площі втрат та пізніших перемалювань; скурпульозні хімічні аналізи підтвердили відсутність кольорових лесувань. Біологи та біохіміки філіалу розробили цілий ряд принципово нових підходів до вибору методів та матеріалів для проведення консервації та реставрації іконостасу. Робота над реставрацією іконостасу розпочалася ще у 1998 році.

„Гал-info”
http://maidan.org.ua/static/news/1132323480.html

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X