Новини
19.11.2005 Предстоятель УАПЦ: „Єдина Помісна Православна Церква в Україні буде. Але, без втручання політичних сил...”

Предстоятель УАПЦ, митрополит Київський і всієї України Мефодій18 листопада у канцелярії Української Автокефальної Православної Церкви в Києві відбулася прес конференція Предстоятеля УАПЦ, митрополита Київського і всієї України, Владики Мефодія. Присутніх журналістів ознайомили з точкою зору УАПЦ на причини невдалих переговорів про об”єднання в єдину церкву з УПЦ Київського Патріархату.
„Поєднання не стало реальністю з однієї причини. Воно не побудовано з боку Патріарха Філарета у дусі любові.
У перші дні проведення двосторонніх переговорів я не вірив у їхній швидкий успіх. Сталося так, що Українська Автокефальна Православна Церква має багато парафій, які свого часу відійшли до нас саме з УПЦ КП, бо були ображені цією конфесією і відчули на собі справжнє фізичне насильство.
Я пропонував зберегти, на перших початках, структури обох церков і відновити молитовно - євхаристійне спілкування. Далі протягом двох чи трьох років, скільки потрібно, шукати шляхи для повного поєднання і порозуміння, щоб прижитися і духовенство обох церков не відчувало на собі тиску. Нажаль, історія свідчить, що після ранішніх поєднань мав місце фізичний тиск. Для прикладу можу навести історію з покійним нині Патріархом Володимиром (Романюком), прах якого почиває біля стін Святої Софії. Я впевнений, стовідсотково, що його вбили. Я знаю що проти нього робилося. Тоді, після смерті, був депутатський запит. Цим і обмежилося...”
За словами Предстоятеля УАПЦ, Владики Мефодія, тиск на вірних церкви з боку Київського Патріархату, приміром у Вінницькій області, не припинявся навіть у дні коли тривали переговори про об”єднання. „Поки митрополит Вінницький Владика Роман, з іншими єпископами та духівництвом брали участь у переговорах – представники УПЦ КП насильницьки захопили храм Української Автокефальної Православної Церкви у Вінниці. За таких умов про яке поєднання може йти мова?
Ми неодноразово зверталися до Патріарха Філарета з проханням проявити добру волю і повернути УАПЦ приміщення стилобату Андріївського Кафедрального Собору, який по всім документам передано УАПЦ. У відповідь чуємо: „А для чого вам його віддавати, ви і так будете з нами”.
Ми готові іти на будь-які поступки для творення єдиної Помісної Церкви. Я відмовився від участі у виборах на посаду нового Предстоятеля. Це ж зробили і усі наші єпископи.
Ми просили лише, щоби на спільному Соборі на посаду Патріарха претендував не один Філарет, а були і інші кандидати. Пропонували організувати жеребкування. Але, глава УПЦ КП і це не прийняв...
Зі всього видно, що процес об”єднання Патріарх Філарет хотів використати не для реального єднання, а лише з метою ліквідації Патріархії нашої церкви, тобто центру УАПЦ. Тоді б усі наші парафії в Україні не мали б юридичної сили”.
Предстоятель УАПЦ висловив думку щодо неможливості продовження переговорів з Українською Православною Церквою Київського Патріархату на умовах Патріарха Філарета.
Владика Мефодій:
„Крапку у цьому процесі поставило оприлюднене днями звернення єпископату УПЦ КП із закликом до вірних та духівництва УАПЦ самовільно переходити під омофор Патріарха Філарета. Образно, це можна відобразити у прикладі, як ваш сусід говорить вашим дітям які ви погані і пропонує їм піти у прийми до нього.
Я виступив перед своїми священиками і сказав, що якщо хтось бажає перейти до Патріарха Філарета – йдіть з Богом. Ніхто їх переслідувати не буде. Нехай йдуть з Богом. Якщо хочуть залишатися з рідною матір”ю церквою – нехай залишаються.
Митрополит Київський і всієї України Мефодій переконаний, що створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви не можливе без участі найбільшої Православної Церкви в Україні  Української Православної Церкви Московського Патріархату.
„Єднання Православ”я в Україні є нашою мрією і в цьому об’єднані повинні прийняти участь  усі гілки Православ’я. Воно буде. Але, піде іншим шляхом без втручання жодних політичних сил.
Я думаю, що буде міцніти держава і тоді церква стане на шлях поєднання, бо церква не може бути відокремленою від народу.
Наша церква готова на будь які поступки з метою створення справді єдиної Помісної Православної Церкви. Ми хотіли б щоби Українську Церкву визнали усі православні церкви”.
Предстоятель УАПЦ вважає, що підписавши поширену заяву єпископату УПЦ КП Патріарх Філарет порушив будь які християнські норми. „Він відкрито – через телебачення і пресу звернувся до віруючих УАПЦ із закликом переходити до нього, відрікатися від керуючого єпископа. Це все одно якби ми зараз звернулися до вірних УПЦ КП і запитали їх – з ким ви? Ви ж знаєте, що ніколи Вселенський Патріарх не прийме і ніхто не зніме з Патріарха Філарета анафему. Що ви чекаєте? Але, ми ж так не кажемо. Ми підтримуємо з ним контакти, молимося за його здоров”я. Доки він є главою УПЦ КП, ця структура тримається єдиною. У випадку відходу Філарета від керування по здоров’ю чи на пенсію – там почнуться розколи і чвари, бо мають море угруповань і буде шалена боротьба
Звернення Патріарха Філарета ще раз засвідчила його небажання вести конструктивні переговори присвячені об”єднавчому процесу. Але, Українська Автокефальна Православна Церква залишається на позиціях необхідності побудови єдиної Помісної Церкви в Україні і сподівається на скору участь у переговорах і УПЦ Московського Патріархату. Ми не відкидаємо і можливість продовження діалогу з УПЦ КП. Навіть після такої заяви. Мусимо прощати один одного...”, сказав Глава Української Автокефальної Православної Церкви.
Ігор Столяров
Одеса – Київ

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X