Новини
25.11.2005 Перспективи взаємин України з Ізраїлем обговорили в Одесі.

Учасники конференціїЗ ініціативи Одеської філії Національного інституту стратегічних досліджень та Ізраїльського культурного центру був проведений міжнародний круглий стіл. Його тема: „Українсько-Ізраїльські  відносини: сучасний стан і перспективи розвитку”.

Мета круглого столу – проаналізувати стан і перспективи двосторонніх відносин і роль  громадських організацій в Україні та Ізраїлі у їх зміцненні, напрацювати  пропозиції і рекомендації  щодо поліпшення і оптимізації двосторонніх зв”язків.

За словами  директора одеської філії інституту стратегічних досліджень Олексія Воловича, українсько-ізраїльські стосунки є унікальними самі по собі, особливо якщо брати до уваги Одесу і її слід у двосторонніх зв"язках. „Я думаю, що українсько ізраїльські відносини розвиваються. Разом з цим існують певні проблеми. Це антисемитизм і вплив арабсько ізраїльського конфлікту на відносини між двома державами. Є великий комплекс питань підтримки зв”язків на рівні громадських організацій, української діаспори у Ізраїлі та єврейської громади в Україні. Цілий цей комплекс питань і проблем представляє певний інтерес і зацікавлення для учасників нашого „круглого столу” та широких кіл громадськості”.

Гарячі дискусії на теми двосторонніх взаєминОлексій Волович висловив надію на успіх нещодавно проведеної у Ізраїлі зустрічі спільної українсько – ізраїльської комісії. Він наголосив, що за останні три чотири роки обсяг товарообігу між Україною і Ізраїлем зріс майже у чотири рази. Сьогодні він становить близько півмільярда доларів.

Учасників круглого столу привітав директор Ізраїльського культурного центру в Одесі Лев Корець.

Заступник начальника департаменту внутрішньої політики Одеської міськради Світлана Боєва повідомила, що серед стратегічних завдань нової міської адміністрації є відновлення побратимських і партнерських зв”язків, зокрема, з ізраїльськими партнерами. На її думку проведений в Одесі міжнародний круглий стіл пошвидшить цей процес. „Взаємини з Ізраїлем надзвичайно важливі. Маємо для цього в Одесі і історичні, і культурні корені. Чимало колишніх одеситів мешкає нині у Ізраїлі. Ми не повинні забувати про них, бо вони теж мріють вкласти зусилля у відродження рідного причорноморського міста”, сказала пані Боєва.

Одним з учасників міжнародного круглого столу в Одесі був професор, директор Центру україністики Єврейського університету в Єрусалимі Вольф Москович. Він висловив переконання, що подібний захід вперше проходить у незалежній Україні і буде слугувати подоланню проблем, які мають місце у двосторонніх взаєминах.

Вольф Москович вважає, що Україна і Ізраїль мають шанси стати стратегічними партнерами, адже взаємини є у стані зростання.

Директор Центру україністики Єврейського університету в Єрусалимі сказав:
„ Про це свідчить кілька українських делегацій, які останнім часом відвідали Ізраїль. У січні наступного року там чекають і Президента України Віктора Ющенка. Мені здається, що перспектива для розвитку взаємин є, хоча проблеми є”.
Подібні нинішньому одеському круглі столи є у Ізраїлі традиційними. Центр україністики Єврейського університету робить це від 1970 року регулярно. Журнал, який має назву «Діалоги» і видається у Єрусалимі, оприлюднює статті саме на ці теми”.
 
Учасники міжнародного круглого столу в Одесі брали участь у роботі кількох секцій на теми: „Україна – Ізраїль: економічна співпраця на рівні регіонів”, „Українсько – ізраїльські відносини в контексті арабсько – ізраїльського конфлікту”, „Українсько-ізраїльські міждержавні відносини: вчора, сьогодні, завтра”.

Круглий стіл був проведений за сприяння Одеського міського голови, Одеської іудейської релігійної громади „Хабар – Шомрей Шабос” та посередницької фірми „Комерсант”.
    
Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X