Новини
25.11.2005 Парламент Литви – Сейм – визнав сьогодні голодомор в Україні 1932 – 33 років геноцидом

Як мовиться в постанові Сейму, сталінський тоталітарний комуністичний режим здійснював свідомий, спланований геноцид українського народу. Сейм висловив співчуття жертвам геноциду в Україні і солідарність із українським народом.
Посол України в Литві Борис Климчук, який був присутній у Сеймі, подякував депутатам за цю важливу постанову. До 2007 року Україна збирається підготувати й подати документ про визнання голодомору за акт геноциду до Організації Об’єднаних Націй.

У понеділок Литва вшанує пам’ять жертв українського геноциду, розповів «Радіо Свобода» голова Громади українців Литви Віктор Чернишук: «Це буде загальнолитовська акція, вона пройде 28 листопада. Увечері по всьому Вільнюсу і особливо біля Музею геноциду (такий є в Литві) запалять свічки, пом’януть загиблих, прийдуть і свідки тих подій ( і такі є в Литві), щоб розказати декілька слів про ці події для тих, хто не знає цього».

В іншій постанові Сейм Литви сьогодні закликав литовські урядові й неурядові організації поділитися досвідом європейської інтеґрації з Україною, а також Грузією й Молдовою.

http://ukraine.radiosvoboda.org/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X