Новини
25.11.2005 Нью-Йорк урочисто вшанував пам'ять жертв Голодомору в Україні 1932-33 рр.

НЬЮ-ЙОРК — 19 листопада у центральному храмі Нью-Йорка – Соборі Святого Патрика – українські церковні єрархи США відправили урочисту службу-реквієм на вшанування пам'яті мільйонів українців, які загинули під час Голодомору 1932-33 років.

У заході, організованому Українським конгресовим комітетом Америки за сприяння Постійного представництва України при ООН та Генерального консульства України в Нью-Йорку, взяли участь численні представники української та американської громадськості.

Постійний представник України при ООН Валерій Кучинський зачитав звернення Президента України В.Ющенка до учасників богослужіння. У своєму посланні Глава Української держави, зокрема, подякував американському народу, котрий першим визнав жахливі наслідки Голодомору 1932-33 рр. Назвавши Голодомор трагедією європейського масштабу, Президент України також висловив сподівання на його визнання з боку усього світового співтовариства. За словами В.Ющенка, правда і пам'ять є запорукою того, що страхіття минулого не буде повторене у майбутньому.

Звертаючись до присутніх від свого імені, Постійний представник України, зокрема, нагадав про ухвалений у 2003 році за ініціативою нашої держави офіційний документ ООН - Спільну заяву з нагоди 70-х роковин Голодомору, де вперше в історії ООН Голодомор було визнано національною трагедією українського народу, спричиненою брутальними діями та політикою тоталітарного радянського режиму. В.Кучинський запевнив, що українські дипломати в ООН і надалі робитимуть все можливе для донесення до цілого світу гіркої правди про Голодомор та його визнання міжнародною спільнотою актом геноциду проти українського народу.

Голова Українського конгресового комітету Америки Михайло Савків ознайомив зібрання зі зверненням Президента США Джорджа Буша. „Мільйони українців зазнали утисків сталінського тоталітарного режиму та постраждали від нищівного Голодомору 1932-33 рр., і світ завжди пам'ятатиме тих, хто віддав життя у боротьбі проти зла”, – говориться у посланні американського лідера.

За словами Дж.Буша, з часу здобуття незалежності у 1991 році український народ продемонстрував тверду відданість ідеалам свободи, а Помаранчева революція стала потужним прикладом демократії у дії. „В особі Президента Ющенка народ України має сміливого лідера. Америка ж пишається тим, що може називати Україну своїм другом”, – наголосив він.

Своє звернення надіслав також мер Нью-Йорка Майкл Блумберг. У ньому, зокрема, 19 листопада 2005 року проголошено в Нью-Йорку Днем пам'яті геноциду в Україні.

На богослужінні виступив народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Геннадій Удовенко, який, зокрема, підкреслив роль української діаспори в США у приверненні уваги американської та світової громадськості до трагедії Голодомору.

http://www.brama.com/news/press/2005/11/051123unmission_holodomor2.html
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;8137/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X