Новини
26.11.2005 Новий указ Президента про духовність українського суспільства

КИЇВ — Президент України Віктор Ющенко 24 листопада підписав Указ №1647/2005 „Про першочергові заходи щодо збагачення та розвитку культури і духовності українського суспільства”. Відтепер одним із пріоритетних завдань Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади є забезпечення збагачення та розвитку культури і духовності українського суспільства, – повідомляє офіційний сайт Президента України.

У тексті Указу, зокрема, сказано:

„З метою сприяння консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, утвердження поваги у суспільстві до національних традицій і культурної спадщини, підвищення ефективності державної політики та діяльності державних органів у цій сфері постановляю:

1. Визначити одним із пріоритетних завдань Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади забезпечення збагачення та розвитку культури і духовності українського суспільства.

2. Кабінету Міністрів України подати у двомісячний строк у встановленому порядку проект загальнодержавної програми дій щодо збагачення та розвитку культури і духовності українського суспільства, в якій передбачити конкретні заходи, спрямовані, зокрема, на вдосконалення законодавства у цій сфері, розвиток національного кінематографа, видавничої та архівної справи, створення умов для ефективної діяльності історичних і культурних центрів, пов'язаних із життям та діяльністю видатних діячів культури, науки і мистецтва, національно-визвольною боротьбою, іншими найважливішими подіями в історії українського народу, на активізацію відповідних наукових досліджень, видання спеціальної енциклопедичної, довідкової, науково-популярної та іншої літератури, створення у столиці України та великих культурних центрах музейних комплексів та виставкових залів, спорудження пам'ятників борцям за свободу і незалежність України, на активізацію міжнародного співробітництва України, насамперед з ЮНЕСКО.

3. Утворити при Президентові України Національну раду з питань культури і духовності (далі – Національна рада) як консультативно-дорадчий орган.
Установити, що основними завданнями Національної ради є розроблення пропозицій з питань формування та реалізації державної політики у сфері культури і духовності, сприяння відродженню самобутності українського народу як важливого фактора утвердження єдності та міжнаціональної злагоди в суспільстві, сталого розвитку України, створення її гідного іміджу у світовому співтоваристві.

4. Призначити ЖУЛИНСЬКОГО Миколу Григоровича – директора Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка Національної академії наук України, народного депутата України – головою Національної ради (за згодою).Затвердити персональний склад Національної ради.

5. Установити, що організаційно-технічне забезпечення діяльності Національної ради здійснюється Секретаріатом Президента України.

6. Голові Національної ради подати у місячний строк проект Положення про Національну раду з питань культури і духовності.”


http://www.prezident.gov.ua/documents/3551.html
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;8138/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X