Новини
26.11.2005 26 листопада - День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій

Служба Комунікацій НРУ
 
Голова облдержадміністрації Іван СТОЙКО звернувся до мешканців Тернопільщини з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій.

Цього року виповнюється 72 річниця з того часу, як на найродючішу землю Європи, та й усього світу, прийшов голод.

      Причиною цієї трагедії була не лінь чи неробство тих, хто з діда-прадіда господарював на цих благодатних нивах. Голодомор виник внаслідок продуманої політики радянського уряду на чолі з Йосипом Сталіним, метою якої було руйнування національної самосвідомості українського народу, знищення національних, політичних, культурних і релігійних прав українців.

      Мільйони життів осипались, як зерно зі споловілого колоса, додолу. Трагедія торкнулась кожної української родини, кожного села чи містечка.

      Голодомор був не єдиною гіркою сторінкою в історії нашої країни. Сотні тисяч політв’язнів та репресованих були тими мучениками які, на засланні в Сибіру та Казахстані, в тюрмах та слідчих ізоляторах, на лісоповалах та рудниках вимолювали кращу долю для рідного краю.

      Правда про ці трагічні сторінки історії України, про небачений масштаб злочину проти українського народу довгий час старанно приховувалася. Але тепер, в Незалежній Україні, ми повинні знати правду про свою минувшину, щоб свідомо йти у майбутнє.

       Зараз в Україні здійснюється масштабна державна програма вшанування пам´яті жертв Голодомору.

         Вона передбачає створення Українського інституту національної пам´яті, формування відкритого доступу до відповідних архівних документів.

       26 листопада ми відзначаємо День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій. Відзначаємо не лише для того щоб нагадати кожному українцю про трагічні сторінки нашої історії, але й щоб змусити задуматись про причини їх виникнення, щоб робити все можливе аби подібне не повторилось.

       Поминальні дзвони і панахиди, мільйони свічок і хвилина мовчання, сповістять світові про 72-у річницю трагедії української нації...

      У цей День скорботи ми низько схиляємо голову перед тими, хто поклав своє життя на вівтар служіння рідному народові.

       Ми згадуємо їх, приносячи квіти до пам’ятників, молячись за упокій їхніх душ, співаючи “Ще не вмерла...”.

       Вони залишаються для нас прикладом любові до рідного краю, взірцем мужності та жертовності.

http://nru.org.ua/news/?id=3301

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X