Новини
26.11.2005 Яскраво-червоні вітрила Олексія Костусєва

Олексій Костусєв пішов із партії «Союз» до Віктора Януковича. Пішов, прихопивши з собою нехитрі набутки: посаду голови АМКУ, ліцензію на транспортування по Україні мощей преподобного Серафима Саровського і широку слов’янську усмішку.

Неначе й небагато, але, з іншого боку, й немало. Якраз те, що треба Партії Регіонів, яка з миру по сосонці збирає таких персонажів до своїх парламентських списків.

Треба сказати, що нічого ганебного в своїй феєричній втечі Олексій Олексійович не бачить. Ну, пішов з поста лідера (!) партії якраз напередодні виборів до Верховної Ради, ну, «кинув» своїх «чудових» однопартійців – то й що?! Це ж політика!

«Ми – ті, хто керував і керує партією «Союз», - були, є і залишимося друзями, - повідомив «proUA» пан Костусєв. - Ми не так, як в «Трудовій Україні», де всі пересварилися і поливають один одного брудом. Ніколи ви не почуєте від мене жодного слова, скажімо, про Льва Мірімського, якого я поважав, поважаю – і ми дружитимемо, а я допомагатиму в тому, що від мене залежить. Але політика – це дуже складна річ, і до цього рішення ми дійшли не в результаті того, що ми посварилися, а як результат того, що ми сіли, добре подумали – і дійшли ось такого висновку. Це наше спільне рішення. Воно цілком виправдане і абсолютно моральне».

Важко сперечатися з такою високоморальною людиною. Хоча й лізуть до голови питання на кшталт: «Що роблять матроси з капітаном, який першим втікає з потопаючого корабля?» Вже певно що не читають подячний молебень на його честь. радше – вішають на найближчій реї.

Але Олексію Костусєву це не загрожує. Адже не підняли на реї Євгена Кушнарьова, що, правда, не тільки перейшов до Партії Регіонів, але й притягнув на собі «язика» - власну партію. У Олексія Олексійовича з трофеєм у вигляді партії не склалося. Але соратникам Януковича він іншим цінний: у нього, як казав про майстра-злодія персонаж братів Вайнерів, «в руках професія є». Зветься вона «Антимонопольний комітет». Коли пан Костусєв каже про те, що до 2008 року (терміну закінчення його повноважень як глави АМК) Віктор Ющенко за Конституцією не має права навіть поставити на порядок денний питання про його, Костусєва, звільнення, голос Олексія Олексійовича наливається медком, міцнішає – і ось уже новоспечений «регіонал» захищає українських дівчат – від проституції, українських заробітчан – від свавілля на митниці, а себе – від стеження, «прослушки» і «усушки» (у сенсі погіршення здоров’я).

Щодо Віктора Януковича – то він провернув просто шикарну операцію. Пам’ятаєте «союзівський» слоган «З нами Бог і Росія»? Так от, тепер Олексій Олексійович Костусєв говорить: «Я – віруюча людина, зі мною Бог, і я завжди буду з Богом». Чи означає це, що по укладеному трансферу в Партію Регіонів разом з Костусєвим переходять і Всевишній з Кремлем?

Загалом, щодо ситного постачання в Партії Регіонів пану Костусєву можна не турбуватися. А ось що робити без цієї гідної людини партії «Союз»? Сам Олексій Олексійович упевнений у тому, що головою партії повинен залишитися чинний в.о. глави партії Лев Мірімський. І його можна зрозуміти: пан Мірімський, як-не-як, головний фінансист «Союзу». Ось тільки кандидатура його виглядає якось непереконливо. Ні, автор цих рядків – переконаний інтернаціоналіст, але і йому довелося спостерігати на мітингах електорат «Союзу». Що, кажете, що вони інтернаціоналісти? Ну то…сподіватимемося, що однопартійці полюблять Льва Мірімського як рідного. Хоча краще було б – влаштувати конкурс на заміщення вакансії глави партії. Тільки, визначившись з переможцем, - неодмінно зажадати від нього підписати контракт – років так на 6. Щоб черговий вождь напередодні чергових виборів не втік до багатшої годівниці.

Євген Кузьменко
http://ua.proua.com/accent/2005/11/25/163410.html

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X