Новини
26.11.2005 У Дніпропетровську створили пам'ятний музей-каплицю голодомору та жертв сталінських репресій

Вшановували пам'ять заморених голодом і у Дніпропетровську. В одній з гімназій міста створили пам'ятний музей-каплицю голодомору та жертв сталінських репресій. 
У 136 гімназії про голодомор діти дізнаються ще у першому класі. Утім, так далеко не в кожному навчальному закладі – здебільшого цю тему винесено на розсуд одинадцятикласників. А от сторінки підручників з історії цього періоду переписували багато разів. Нарешті, зараз, як зазначають викладачі, діти дізнаються всю правду. До теми голодомору, учителі підходять дуже обережно. Кажуть, перша реакція дітей завжди однакова – непідробний жах в очах. Але вже в одинадцятому класі, школярі самі проводять екскурсії.

Артем Безрукавий, учень:
- Я хочу показати вам фотокартки родини Петренко та Гончар. Це коренні жителі села Чаплі. Коли був голодомор їх називали крисовиками, тому що просто збирати зерно було не дозволено. Вони вночі виходили на поле і розривали нори гризунів. Збирали по зерниці збіжжя. Потім годували цим свої сім’ї.

Анастасія Чемелюх, учениця гімназії № 136:
- Люди хотели їсти, тому вночі ходили на колхозні поля, щоб зібрати хоч декілька колосків і нагодувати своїх дітей хлібом. Якщо на полі були дети їх ловили, допитували, над ними знущалися, їх тіла закопували.

Згадуючи подробиці голодомору, діти та вчителі 136 Дніпропетровської гімназії сподіваються, що більше такого в історії українського народу ніколи не станеться.

Валерій Письменний, директор гімназії № 136:
- Коли ми говоримо про наше майбутнє ми мусимо думати про те, що діти мусять бути справжними громадянами, а аби бути справжними громадянами треба знати історію. Треба зробити все можливе, щоб те страхиття, яке було в 22, 32, 33 та 47 році, коли загинуло більш нож 15 мільйонів людей ніколи не повторилося. На тому стоїмо ми впевнені, що наши дети ніколи цього не допустять.

Своє бачення подій тридцять другого-тридцять третього років діти намагаються показати у малюнках. Тим часом, багато дітей Дніпропетровська й досі нічого не знають про голодомор і не розуміють, про що йдеться.

В.Федоров, А. Ковбаса, 5 канал 
http://www.5tv.com.ua/newsline/184/0/17194/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X